Strona główna

    • Piąte miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej

      Wiktoria Dudys, Lena Dziedzina, Maja Dziedzina, Alicja Foltyńska, Alicja Kucharczyk, Oliwia Kuczaik, Maddalena Mancinelli, Ewelina Niedośpiał, Kinga Potaczek - nasze szóstoklasistki - jako mistrzynie województwa małopolskiego wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci.
      Czytaj więcej
    • Trzydniowa wyprawa do Czech

      43-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami spędziła trzy dni w Czechach. O najważniejszych zabytkach oraz walorach przyrodniczych tego kraju opowiadał przewodnik Dariusz Mielec.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

        • „Szkoła i rodzina to jedna drużyna. Wszyscy gramy do jednej bramki”  - relacja z festynu
          • „Szkoła i rodzina to jedna drużyna. Wszyscy gramy do jednej bramki” - relacja z festynu

            „Szkoła i rodzina to jedna drużyna. Wszyscy gramy do jednej bramki” to hasło tegorocznego festynu rodzinnego, który odbył się 21 czerwca. Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracowników oraz Radę Rodziców Zespołu Szkoły i Przedszkola we współpracy z sołtys Marią Farganus, radnym Łostówki i przewodniczącym Rady Gminy Mszana Dolna – Janem Chorągwickim, Kołem Gospodyń Wiejskich „Łostowianki”, druhami miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, a także członkami Stowarzyszenia „Maltańczycy” Służba Medyczna”.

        • Piąte miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej
          • Piąte miejsce w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej

            Wiktoria Dudys, Lena Dziedzina, Maja Dziedzina, Alicja Foltyńska, Alicja Kucharczyk, Oliwia Kuczaik, Maddalena Mancinelli, Ewelina Niedośpiał, Kinga Potaczek - nasze szóstoklasistki - jako mistrzynie województwa małopolskiego wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Zawody odbyły się w ośrodku „Banderoza” w Głuchołazach, a drużyna prowadzona przez Macieja Potaczka zajęła w nich bardzo dobre, piąte miejsce. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny z Polski, mistrzowie poszczególnych województw. Mistrzostwa nie zaczęły się dla nas dobrze, bowiem dziewczęta poniosły dwie porażki. Wiedzieliśmy jednak, że na starcie grały z bardzo mocnymi drużynami i mocno wierzyliśmy, że wygrane dopiero przed nami. Wtedy właśnie nasza drużyna odnotowała serię trzech wygranych, co wywindowało nas na trzecie miejsce w grupie i dało awans do rundy finałowej turnieju. Tam

        • Nasze „Psycholożki” nagrywają podcast o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej
          • Nasze „Psycholożki” nagrywają podcast o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej

            16 czerwca 2026 r. uczennice działające w Szkolnym Kole Psychologów miały wyjątkową okazję uczestniczyć w nagraniu podcastu poświęconego przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej. Spotkanie odbyło się w murach Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University (WSB-NLU) w Nowym Sączu.

            Podczas nagrania dziewczęta poruszały ważne tematy związane z budowaniem bezpiecznych relacji rówieśniczych, reagowaniem na przejawy przemocy oraz rolą młodych ludzi w tworzeniu przyjaznego i wspierającego środowiska szkolnego. Ich zaangażowanie, dojrzałość oraz otwartość na rozmowę o trudnych sprawach zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wydarzenia.

        • „Droga do bezpieczeństwa”. Spotkanie z adwokatem Tomaszem Królem
          • „Droga do bezpieczeństwa”. Spotkanie z adwokatem Tomaszem Królem

            Adwokat Tomasz Król z Nowego Sącza poprowadził zajęcia w klasach starszych w ramach projektu „Droga do bezpieczeństwa”, realizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Tematem warsztatów były zmiany w przepisach prawa dotyczące zasad korzystania z hulajnóg elektrycznych przez osoby nieletnie. Od 3 marca 2026 roku minimalny wiek poruszania takim pojazdem po drogach publicznych to 13 lat. Młodsze dzieci mogą korzystać z hulajnóg tylko w strefach zamieszkania pod opieką dorosłego. 3 czerwca weszły w życie przepisy nakładające na osoby do 16. roku życia obowiązek jazdy w kasku ochronnym. Ponadto podczas jazdy obowiązuje bezwzględny zakaz przewożenia innych osób, zwierząt lub przedmiotów oraz zakaz korzystania z telefonu komórkowego trzymanego w ręku. Maksymalna dopuszczalna prędkość to 20 km/h. Za niestosowanie się do nowych przepisów lub uszkodzenie innych pojazd

        • Druga edycja Międzyszkolnych Zawodów Pierwszej Pomocy „Ratuj z klasą”
          • Druga edycja Międzyszkolnych Zawodów Pierwszej Pomocy „Ratuj z klasą”

            12 drużyn ze szkół podstawowych z gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź wzięło udział w drugiej edycji Międzyszkolnych Zawodów Pierwszej Pomocy „Ratuj z klasą”. Uczestnicy rywalizowali na terenie naszej szkoły. O przygotowanie całego wydarzenia zadbali członkowie Stowarzyszenia „Maltańczycy” Służba Medyczna oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łostówce.

        • Piłkarki z Łostówki nie zwalniają tempa. Wygrały zawody wojewódzkie
          • Piłkarki z Łostówki nie zwalniają tempa. Wygrały zawody wojewódzkie

            Piłkarki, reprezentujące naszą szkołę, zostały mistrzyniami województwa w piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej rozegrano 10 czerwca w Brzeznej k. Nowego Sącza. Wynik jest ogromnym sukcesem i nawiązaniem do zwycięstwa sprzed 18 lat, kiedy uczennice z Łostówki triumfowały w finałach wojewódzkich w halowej odmianie piłki nożnej. Finał wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci to zawsze dla młodych zawodniczek ogromne przeżycie i sam fakt dotarcia do tego etapu rozgrywek jest już sporym osiągnięciem. Szkoła Podstawowa z Łostówki znalazła się w gronie sześciu najlepszych drużyn województwa małopolskiego. Turniej w Brzeznej stał na naprawdę wysokim poziomie, a gra była niezwykle wyrównana i zacięta. O zwycięstwie decydowała dosłownie każda bramka zdobyta w turnieju. Świadczyć może o tym sam fakt, że czołowa trójka uzyskała taką samą liczbę punktów, jednak w finałowej rozgrywce to szkoła z Ło

        • Konferencja „Empatia Młodych – Myślę, Czuję, Działam”
          • Konferencja „Empatia Młodych – Myślę, Czuję, Działam”

            Blisko 200 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli spotkało się w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej, by uczestniczyć w dwudniowej konferencji pn. „Empatia Młodych – Myślę, Czuję, Działam”. Nie zabrakło reprezentantek naszej szkoły – kilku uczennic klasy VII. Wydarzenie zainicjowała grupa psychologów szkolnych zrzeszona w „Strefie Psychologa Szkolnego” przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. W ramach konferencji odbyły się wykłady i warsztaty zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych opiekunów. Uczestnicy mogli wyrażać swoje opinie, poznawać nowe osoby, działać kreatywnie i uczyć się współpracy. Wszystko po to, by zrozumieć, czym jest empatia, a następnie poprzez rożne akcje wdrażać ją w życiu szkolnym i innych środowiskach. Dlatego też kampania będzie kontynuowana, a podobna konferencja zostanie zorganizowana za rok. Nauczyciele otrzym

    • Przydatne linki

      • MEN
      • KO
      • OKE
      • sieciaki
      • dziecko w sieci
      • Odnośnik: https://szkolaniepodleglej.zhr.pl/school/simple-info/43
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Szkoła na 6!

    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 507220
    • Logowanie