• Tell me a story – opowiadanie historii jako metoda nauczania języka angielskiego

• Innowacja pedagogiczna pt. Tell me a story – opowiadanie historii jako metoda nauczania języka angielskiego.

Storytelling jest  metodą nauki języka angielskiego poprzez "opowiadanie historii" i polega na tym, by przy pomocy bajek, wierszy, piosenek w obcym języku uczeń  przyswoił jak najwięcej informacji w obcym języku. Opowieściom towarzyszą różne gry, zabawy np. plastyczne, ruchowe, elementy dramy. Teksty wykorzystywane w storytellingu są specjalnie dostosowywane do potrzeb dzieci tak aby wprowadzić nowe słownictwo, zainteresować tematem opowieści.  Uczniowie zapoznają się z literaturą anglojęzyczną i rozwiną  zawarte w podstawie programowej sprawności językowe. Będą też mieć możliwość pokazania swoich umiejętności poprzez udział w  scenkach teatralnych, tworzeniu prac plastycznych związanych z usłyszanymi historiami.

Autor: Anna Stanisławska