Aktualności
Międzynarodowy Dzień Kropki
16 września w klasie 3 zorganizowaliśmy Dzień Kropki.
Nie, kochani to nie dzień wyklejania kropek, ich rysowania czy ubierania się w kropki!
Jest to dzień kreatywności, uświadamiania sobie talentów, które przecież każdy z nas posiada oraz budowania własnej wartości.
Po zapoznaniu się z historią małej Vashti uświadomiliśmy sobie jak wiele różnorakich talentów jest w naszej klasie, a historia małej, nieśmiałej dziewczynki pomogła nam je rozwijać i wierzyć, że jak się chce, to można:))
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo,
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.
Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.
Program dla szkół
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym w „Programie dla szkół”,to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.
Wyjazd klasy IIa na polanę w Mszanie Dolnej
W środę, 15 września 2012, nadeszła pora na zabawy i gry rekreacyjne na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 2a wybrali się na polanę „Zarabie” w Mszanie Dolnej. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Po przybyciu na miejsce dzieci od razu zabrały piłki i rozpoczęły rozgrywki na boisku do piłki siatkowej, a następnie na boisku do piłki nożnej. W międzyczasie każdy próbował swoich sił w skokach połączonych z utrzymaniem równowagi na torze z opon. Roześmiani, umorusani i wyczerpani uczniowie zasiedli wespół do stołu z kiełbaskami, które wcześniej piekli w ognisku. Kiełbaski, ze wszelkimi dodatkami, zostały spałaszowane ze smakiem, a po nich była jeszcze truskawkowa niespodzianka. Była też chwila odpoczynku, połączona z obserwacjami przyrodniczymi. Wszyscy jednogłośnie uznali, że było super fajnie i zdeklarowali chęć do kolejnego wypadu na polanę.
Wycieczka integracyjna klas I, IIb i III
Środa, 15 września, dla uczniów klas I, II b i III była dniem pełnym wrażeń. Dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu. Głównym celem była integracja klas, obserwacje przyrodnicze i poznanie najbliższego środowiska. Całą grupą dotarliśmy aż na Czarny Dział. W drodze i na miejscu dzieci poznawały przyrodę, czując, patrząc i dotykając. Nie zabrakło zabaw, rozmów i oczywiście wspólnego ogniska, przy którym każdy usmażył kiełbaskę. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach.
Wyjazd klasy VIII do Oświęcimia
15 września uczniowie kl. VIII wraz z Maciejem Potaczkiem i ks. Mirosławem Lenartem zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz - Birkenau. Jest to stały element edukacji historycznej.
- Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz - czytamy na stronie internetowej muzeum.
Uczniowie klasy VII w Narodowym Czytaniu
4 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej”. Fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej na scenie prezentowali również uczniowie kl. VII, należący do grupy teatralnej „Wizja”. W panią Dulską wcieliła się Maja Kochańska. Pozostałe role odegrali: Antonina Ciemniak (Hesia), Wiktor Dobrowolski (Felicjan Dulski), Aleksandra Kowalczyk (Mela), Jakub Malec (Zbyszko), Martyna Michór (Mela), Jessica Potaczek (Hanka), Karolina Wadyl (Hesia). Poza młodymi aktorami w Narodowym Czytaniu wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele instytucji z miasta i gminy Mszana Dolna, gminy Niedźwiedź i powiatu limanowskiego, a także pracownicy krakowskiego teatru „Adalex”. Wydarzenie rozpoczęło się akcentem muzycznym. Wiązankę utworów patriotycznych zagrała orkiestra Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu. Organizatorzy wydarzenia to: Gminna Biblioteka
Godziny dzwonków
Poniedziałek 21.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 327261