Aktualności
Informacja
Zachęcamy do głosowania w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskie na zadanie regionalne nr MPD 22 NASZE DZIECI, NASZ ŚWIAT, NASZA PRZYSZŁOŚĆ. INTEGRALNY ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Zadanie dotyczy wsparcia dzieci i młodzieży do 18 r.ż. z terenu Gminy Mszana Dolna. W ramach zgłoszonego zadania zgłaszający tj. Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska chce zaproponować dzieciom i młodzieży szereg różnych zajęć min. świetlicowe, artystyczne, szachowe, językowe, informatyczne, z fizjoterapeutą i psychologiem, które będą prowadzone w Placówce Wsparcia Dziennego w Mszanie Dolnej w okresie od stycznia do grudnia 2025r.
Wycieczka do pasieki
Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Misie w dniu 14 maja wybrały się do pobliskiej pasieki „u Jakubka”. Po przybyciu na miejsce Pani Sylwia zaprosiła nas na zajęcia pełne wrażeń. Dzieci poznały fascynujący świata pszczół, miały okazję obserwować pszczoły przy pracy, dowiedzieć się, jak powstaje miód, jak funkcjonuje życie w ulu oraz jakie są korzyści płynące z zapylania roślin przez pszczoły. Poznaliśmy budowę ula oraz akcesoria pszczelarskie, dzieci miały też okazję same zbudować Ul. W specjalnej skrzynce mogły zobaczyć królową i rój pszczół. Zwieńczeniem wizyty był słodki poczęstunek miodem, zrobienie świeczki oraz wręczenie dzieciom dyplomu „Pomocnika Pszczelarza”. Tego dnia nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Takie wyjście poza mury przedszkola nie tylko wzbogaca wiedzę dzieci, ale także rozwija ich zainteresowania i buduje świadomość ekologiczną.
Trzecie miejsce w konkursie muzyk ludowych podczas „Druzbacki”
W Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu przeprowadzono 41. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka”. Wzięło w nim udział liczne grono artystów reprezentujących różne zakątki powiatu limanowskiego. Wydarzenie prowadził Marian Wójtowicz. 169 prezentacji konkursowych oceniała komisja w składzie: Anna Borucka-Szotkowska – etnomuzykolog; Jadwiga Adamczyk – muzyk, MCK „Sokół” w Nowym Sączu; dr Artur Czesak – językoznawca oraz Benedykt Kafel – etnograf. W konkursie muzyk ludowych w kategorii dziecięcej jedno z trzech równorzędnych trzecich miejsc zajęła kapela „Małych Łostowian” w składzie: Alicja Kucharczyk, Karol Pajdo, Lena Rataj i Klaudiusz Wadyl. W konkursie instrumentalistów wystąpiła Wioleta Myszogląd, która otrzymała dyplom uczestnictwa.
Wycieczka do Pracowni Meblowej
9 maja 2024r. grupa Zuchy odwiedziła Pracownię Meblową w Łostówce. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z organizacją pracowni, maszynami oraz pracami wykonywanymi w zakładzie produkcyjnym. Dzieci uczestniczyły w procesie produkcji drzwi do szafki i z zainteresowaniem wysłuchały informacji o pracy stolarza. Podczas wizyty, 6-latki zwiedziły również gołębnik oraz dowiedziały się jak dbać o gołębie pocztowe, karmić je i trenować. Nie wykluczone, że Pan Franek mógł zarazić swoją pasją Zucha, ponieważ w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoim hobby J Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, która przysporzyła dzieciom dużo radości oraz niezapomnianych wrażeń.
Nasze uczennice w etapie finałowym konkursu o Emilii Wojtyle – matce św. Jana Pawła II
Uczennice naszej szkoły z klas IV, V i VI wzięły udział, w organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Druga edycja odbywała się pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Przedszkolaki i uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja. W atmosferę tego narodowego święta wprowadzili ich czwartoklasiści, którzy pod kierunkiem p. Anny Stanisławskiej przypomnieli najważniejsze fakty historyczne oraz zapisy ustawy zasadniczej z 1791 roku. Przed patriotyczną częścią artystyczną wszyscy odśpiewali hymn narodowy. Sztandar szkoły wniósł poczet w składzie: Adam Jędrzejewski, Barbara Kuczaj i Katarzyna Kuczaj. Podczas wydarzenia nie zabrakło okolicznościowej poezji i pieśni. Dyrektor Janina Flig przypomniała w przemówieniu o znaczeniu symboli narodowych i konieczności zajomości historii Polski. Zachęcała do uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 maja poprzez wywieszenie flagi.
Wystawy przyrodnicze i sadzenie drzew z okazji Dnia Ziemi
22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się wydarzenia zorganizowane przez p. Agatę Górską. Uczniowie mogli oglądać wystawę przyrodniczą. Wśród eksponatów znalazły się m.in. próbki gleb, muszle i poroże. Na plakatach zaprezentowano świat roślin i zwierząt. Uczniowie mogli też skorzystać z mikroskopów. Kolejny dzień to spotkanie z książką przyrodniczą. Zwieczeniem obchodów było zasadzenie drzew przy parkingu.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 290196