Aktualności
Przedstawienie o związkach frazeologicznych
Po częściach mowy i zasadach ortograficznych przyszła kolej na związki frazeologiczne. Tym właśnie tematem zajęli się w tym roku krakowscy aktorzy Wojciech Habela i Jacek Lecznar. Program artystyczny przybliżający wiedzę o utrwalonych w języku wyrażeniach, zwrotach i frazach obejrzeli uczniowie kl. IV-VIII. Aktorzy zwrócili uwagę, że związki frazeologiczne pochodzą z różnych źródeł, np. mitologii, Biblii, historii. Uczniowie rzadko posługują się frazeologizmami w codziennych rozmowach, dlatego nie rozumieją wielu z nich. Była więc to dobra okazja, żeby wzbogacić słownictwo.
Warsztaty florystyczne z Żanetą Nawieśniak
Jak szybko ułożyć piękny i modny bukiet, jak przygotować ozdoby świąteczne, jak wykonać różnorodne kartki okolicznościowe i niebanalną biżuterię, a przede wszystkim jak połączyć zdolności artystyczne z planami zawodowymi? Na te pytania odpowiedziała florystka Żaneta Nawieśniak, która spotkała się z kl. VII oraz uczennicami kl. VIII. Gość zaznaczył, że zawód florysty to nieustanne uczenie się, śledzenie aktualnych trendów i konieczność rozwoju. Wiedzę i umiejętności można wykorzystać nie tylko w kwiaciarniach, ale też firmach organizujących śluby i inne uroczystości. Możliwości jest wiele, trzeba tylko mieć pomysł i chęci do pracy. Pani Żaneta zaprezentowała swoje stroiki, bukiety i kartki. Następnie w ramach lekcji plastyki przeprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie kl. VII wykonali kartki świąteczne techniką scrapbookingu.
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
„Mali Łostowianie” wzięli udział w eliminacjach regionalnych do
25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika
w Będzinie. Rywalizowali z niemal 30 wykonawcami. Pierwsze przesłuchania konkursowe odbyły się 1 grudnia 2018 r. w Krakowie.5
Spotkanie z Piotrem Majkowskim z „Ogrodnika”
Uczniowie kl. VII i VIII gościli Piotra Majkowskiego – nauczyciela geografii i wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. W popularnym „Ogrodniku” zamierza kontynuować naukę wielu naszych uczniów. Dzięki spotkaniu mogli zapoznać się z aktualną ofertą szkoły. Kandydaci muszą pamiętać, że jest to technikum, kończące się zarówno egzaminem zawodowym, jak i maturą. Należy to brać pod uwagę, przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty. Im lepszy wynik, tym większe szanse na sukces w szkole ponadpodstawowej.
Filharmonia Mobilna
13 grudnia nasza szkołę odwiedziła Mobilna Filharmonia. Tytuł koncertu brzmiał „Bale nie tylko w karnawale”. Uczniowie słuchali ciekawie przygotowanego opowiadania o balach karnawałowych w polskich dworach szlacheckich, balach maskowych w Wenecji i dworskich balach w Wiedniu. Mieli okazję posłuchać pianina elektronicznego o barwie XVII-wiecznego klawesynu. Artyści zagrali dla uczniów poloneza, menueta, walca wiedeńskiego i sambę. Uczniowie poznali budowę i zasadę działania bardzo ciekawego i rzadko spotykanego instrumentu dętego drewnianego - fagotu.
Spotkanie z Moniką Bierowiec z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznego
W ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego z uczniami kl. VII i VIII spotkała się Monika Bierowiec – pedagog Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Zapoznała ich z ofertą tzw. „Instalu” zarówno w zakresie klas technikum, jak i branżowej szkoły I stopnia. Przed wyborem drogi zawodowej stoją przede wszystkim uczniowie kl. VIII, przygotowujący się obecnie do egzaminu.
Wyjazd klas IV – V do teatru i spotkanie z Mikołajem
O tym, co może się wydarzyć, jeśli w zwyczajne życie wkracza magia, dowiedzieli się uczniowie kl. IV-V, którzy obejrzeli spektakl pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” na podstawie książki Andrzeja Maleszki. „Teatr Współczesny” w Krakowie to kameralne miejsce, w którym widz znajduje się bardzo blisko aktorów. Przygody rodzeństwa, które pragnęło odzyskać miłość rodziców to nie tylko opowieść pełna humoru i zwrotów akcji, ale też pouczająca historia o wartości rodziny. Wyjazd do teatru odbył się w ramach realizacji podstawy programowej języka polskiego, która wprowadza przygotowanie dzieci do odbioru kultury wysokiej. Oznacza to umiejętność interpretacji treści przedstawienia i rozumienia języka teatru. Wiąże się również z określonym sposobem zachowania oraz wyborem odpowiedniego stroju. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem, który dla każdego miał słodki upominek i m
Godziny dzwonków
Środa 23.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 327893