Aktualności
„Poczuj chemię do fizyki”
„Poczuj chemię do fizyki” to spektakl edukacyjny, który w humorystyczny i przystępny sposób prezentował prawa fizyki i chemii. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa poduszkowiec. Pokonywali tor przeszkód na rowerze przeciwskrętnym. Obserwowali doświadczenia z ciekłym azotem i helem. Przedstawienie zawierało elementy wykładu i zajęć warsztatowych, a interaktywna forma spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów.
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w plastycznym konkursie pt. ”SKRZYDŁA WYOBRAŹNI” na projekt okładki do wybranej książki
Regulamin plastycznego konkursu bibliotecznego
na projekt okładki do wybranej książki
pt. ”SKRZYDŁA WYOBRAŹNI”
1. Cele konkursu:
- pobudzenie fantazji oraz wyobraźni uczestników;
- wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej;
- inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyk
Wycieczka klas młodszych do Miasteczka Galicyjskiego
Uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Miasteczka Galicyjskiego. Była to dla nich prawdziwa podróż do przeszłości. Dzieci otwierały drzwi: sklepu, poczty, apteki, remizy strażackiej, domu mieszkalnego, a także zakładu stolarskiego, szewskiego, fotograficznego, krawieckiego, fryzjerskiego i za każdym razem cofały się w czasie o 100 – 120 lat. W Miasteczku Galicyjskim uczniowie doświadczyli świata, w którym mogli żyć ich pra pra pra dziadkowie. Brak prądu, brak bieżącej wody w domu nie był dla ówczesnych mieszkańców żadnym problemem. Sprzęty domowe i wszelkie artykuły codziennego użytku wytwarzane były ręcznie, a wozy strażackie ciągnęły konie. Do zdjęcia trzeba było pozować bez ruchu kilka minut, a do pisania służyła stalówka i kałamarz z atramentem. Wszystko to było super ciekawe, lecz każdy z chęcią wracał do obecnych czasów. Jednak, zanim nastąpił powrót do dzieci pracą w
PODRÓŻ NR 5 - „Z LEGENDĄ POZNAJEMY POLSKĘ”
Na zajęciach wysłuchaliśmy legendę o Królowej Bałtyku -Juracie. Układaliśmy kolejne wydarzenia, pracowaliśmy też z mapą Polski, wyszukując miasta leżące nad morzem, tworzyliśmy mapy myśli. Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta żyją w Morzu Bałtyckim, jak wygląda nadmorski krajobraz. Składaliśmy też rybki techniką origami i kirigami, które zostały wykorzystane do wykonania wspólnej pracy plastycznej. Powstały też piękne komiksy do poznanej legendy.
PODRÓŻ NR 4 - „Z LEGENDĄ POZNAJEMY POLSKĘ”
Za nami kolejna podróż po Polsce. Tym razem odwiedziliśmy Poznań. Legenda o Poznańskich koziołkach wyjaśniła skąd na Poznańskim Ratuszu znalazły się koziołki.
Dowiedzieliśmy się jak wygląda herb tego miasta, jakie są jego zabytki oraz w jakiej części Polski leży to miasto i nad jaką rzeką.
Na koniec dnia powstała książeczka, w której znajdują się ciekawostki dotyczące Poznania. Wykonaliśmy także prace plastyczne, przedstawiające głównych bohaterów legendy - koziołki.
VI Pielgrzymka Szkół Papieskich do Centrum św. Jana Pawła II Wielkiego
Poczet sztandarowy w składzie: Adam Jędrzejewski, Katarzyna Kuczaj, Mateusz Lupa, Milena Łabuz i Roksana Łabuz wraz z delegacjami klas IV i VII wziął udział VI Pielgrzymce Szkół Papieskich do Centrum św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie.
Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Szopa, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II. Na początku Eucharystii przypomniał młodym pielgrzymom, że Białe Morza związane są z młodością Karola Wojtyły. Jako student pracował w kamieniołomie Solvay. Wtedy też rozeznawał swoje powołanie.
Powiatowe Igrzyska Dzieci z udziałem reprezentacji chłopców
Chłopcy z kl. IV-VI z 11 szkół podstawowych rywalizowali w turnieju halowej piłki nożnej w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci. Gminę Mszana Dolna reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Maksymilian Chorągwicki, Stanisław Dudzik, Sebastian Dziedzina, Karol Gawronek, Michał Ligas, Bartłomiej Malec, Szymon Malec i Jan Stożek. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 290747