Aktualności
Z łaciną za pan brat? O tak!
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zrealizowana została innowacja pedagogiczna pt. Jak i gdzie spotykamy się z językiem łacińskim we współczesnym świecie?
Dzięki wdrożeniu tej innowacji staraliśmy się zrealizować jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 tj. Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej. Nasza innowacja miała na celu zainteresowanie uczniów tym językiem. Celem było też pokazanie, że każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, codziennie styka się z tym językiem.
Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego zakończona
W mijającym roku szkolnym udało się nam zrealizować innowację pedagogiczną z języka angielskiego pt. Tell me a story – opowiadanie historii jako metoda nauczania języka angielskiego. W ostatnim etapie realizacji naszej innowacji uczniowie poznali fragmenty następujących utworów: Guess how much I love you, Charlie and the Chocolate Factory, Redwall.
Harmonogram zwrotu podręczników
Harmonogram zwrotu podręczników rok szkolny 2022/2023:
13.06.2023 wtorek – klasa 3a
14.06.2021 środa
- Kl.2 – środa l.1
- Kl.8 – środa l.4
- Kl.4 - środa l.2
- Kl. 6 – środa l. 3
15.06.2021 czwartek
- Kl. 5 – czwartek l. 4
- kl.1 - l.5
- kl. 3b - l. 3
Nasi aktorzy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury
27 maja uczniowie, działający w grupie teatralnej „Wizja”, zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. W spektaklu „Zakupy” na podstawie fragmentu „Dzieci z Bullerbyn” w role Anny i Lisy wcieliły się Wiktoria Rapacz i Zuzanna Kuchta. Towarzyszyły im: Milena Dobrowolska (mama Lisy), Laura Kołodziej (sprzedawczyni), Natalia Kordeczka (klientka sklepu), Alicja Kucharczyk (ciocia), Maddalena Mancinelli (babunia), Ewelina Niedośpiał (klientka sklepu), Kinga Potaczek (koleżanka), Dominika Rapacz (mama Anny). Z kolei w przedstawieniu pt. „Pinokio” w rolę tutułową wcielił się Kamil Draus z Niedźwiedzia, a w pozotałych rolach wystąpili: Milena Dobrowolska (koleżanka), Wiktor Dobrowolnski (Dżepetto), Laura Kołodziej (Knot), Natalia Kordeczka (kot), Alicja Kucharczyk (lis), Julia Kuchta (świerszcz), Zuzanna Kuchta (koleżanka), Ewelina Niedośpi
Laura, Wiktoria i Dominika debiutowały w prestiżowym konkursie recytatorskim
Laura Kołodziej i Witoria Rapacz z kl. V oraz Dominika Rapacz z kl. IV debiutowały w prestiżowym regionalnym Konkursie Recytatorskim im. Antoniny Zachary-Wnękowej, który po raz 37. odbył się w Rabce-Zdroju. Uczennice nasze szkoły zaprezntowały utwory rabczańskiej poetki oraz wiersze Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Władysła Orkana. W kategorii klas. V-VIII wyróżnienie otrzymała Laura Kołodziej.
Klasa VI poznawała atrakcje Niedzicy
Kontakt z historią, pięknem przyrody i naukami ścisłymi - te wszystkie elementy zawierała wycieczka kl. VI do Niedzicy, zaplanowana przez Wojtka Wojtasa. Niedzica to miejscowość, w której można atrakcyjnie spędzić czas, delektując się walorami krajobrazu. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie powęgierskiego zamku z I połowy XIV wieku. Obiekt przez stulecia był wielokrotnie modyfikowany i chociaż z oryginalnego wyposażenia niewiele pozostało, wystrój wnętrz zachwyca i przybliża zwiedzającym dawne dzieje. Zamkową ekspozycję uzupełnia wozownia. Drugim punktem był rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, które powstało dzięki budowie zapory na Dunajcu. Podczas rejsu można podziwiać malowiczo usytuowane zamki w Niedzicy i Czorsztynie, które niedyś znajdowały się po dwóch stronach granicy. Ostatnim punktem była zapora oraz elektownia wodna. Tam uczniowie poznali tajniki wielkiej inwestycji, która k
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 290764