Aktualności
INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Z LEGENDĄ POZNAJEMY POLSKĘ”
W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 będą poznawać Polskę, poprzez legendy związane z różnymi miastami. Mottem towarzyszącym działaniom innowacji pedagogicznej „ Z legendą poznajemy Polskę”, będą słowa Andrzeja Sapkowskiego: „Tylko w legendach może przetrwać to, co w naturze przetrwać nie może. Tylko legenda i mit nie znają granic możliwości”.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w przeglądzie pieśni patriotycznej
Uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje talenty muzyczne podczas przeglądu pieśni patriotycznej. Wystąpili: Iga Dudzik, Nikola Głowa, Emilia Jackowiec, Samuel Mancinelli, Wioleta Myszogląd, Anna Plechowicz i Anna Wiewiórka z kl. IV; Beata Babuśka, Joanna Chorągwicka, Milena Dobrowolska, Joanna Dudzik, Stanisław Dudzik, Laura Kołodziej, Zuzanna Kuchta, Weronika Malec, Wiktoria Rapacz, Lena Rataj i Paulina Węglarz z kl. V; Łucja Kuchta, Barbara Kuczaj, Katarzyna Kuczaj, Milena Łabuz i Roksana Łabuz z kl. VI oraz Martyna Michór, Oskar Niedojad, Anna Potaczek i Karolina Wadyl z kl. VIII. Obsługą techniczną wydarzenia zajęli się Dawid Babuśka i Mateusz Lupa z kl. VI. W przeglądzie zaśpiewali i zagrali chętni uczniowie, który samodzielnie, indywidualnie lub zespołowo, przygotowali aranżacje znanych pieśni patriotycznych i religijnych.
I miejsce dla Stanisława Dudzika i wyróżnienie dla Mileny Łabuz w konkursie poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej
Stanisław Dudzik z kl. V zajął I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych w X Konkursie Poetyckim im. Zosi Smreczyńskiej pt. „Kiedy dusza w zachwycie do ziemi się kłoni…” Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Milena Łabuz z kl. VI. Gala finałowa odbyła się 15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Utwory poetyckie oceniała komisja w składzie: językoznawca dr Artur Czesak, pisarka Izabela Skrzypiec-Dagnan oraz pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej - Lidia Marek-Jurkiewicz. Stanisław został nagrodzony za utwór pt. „Ćwilin”, a Milena za wiersz pt. „Świetna pora”. Jak podkreślali jurorzy, niełatwo jest dzielić się przeżyciami wewnętrznymi, dlatego takie konkursy mają szczególną wartość.
Wspólne chwile w krainie czarów!
W naszej szkole realizujemy innowację pedagogiczną z języka angielskiego, której bohaterami są najbardziej znane lektury z kanonu brytyjskiej literatury dla dzieci. Nasze wspólne działania, poprzez zabawę i wspólne czytanie mają zachęcić uczniów do poznawania nowego słownictwa.
Kolejną pozycją z tego kanonu były „Przygody Alicji w krainie czarów” Lewisa Carolla. Spotkanie z Alicją zaowocowało wspólnym czytaniem o jej przygodach, a także dekoracją inspirowaną bohaterami tej książki.
Informacja
W naszej szkole w dniach 16 i 17 listopada 2022r. pełnić będzie dyżur psycholog/ psychoterapeuta Tomasz Ubik. Wszystkich chętnych i zainteresowanych rodziców i uczniów zapraszamy na indywidualne konsultacje.
Środa - 07:30- 09:30
Czwartek– 09:00-11:00
Psycholog będzie dostępny na parterze w gabinecie pedagoga szkolnego.
Narodowe Święto Niepodległości w Mszanie Dolnej
Poczet sztandarowy w składzie: Julia Chorągwicka, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Malec, Oskar Niedojad, Anna Potaczek i Jessica Potaczek wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Mszanie Dolnej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 przed Urzędem Gminy Mszana Dolna. Najważniejszym momentem było uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. „Mazurka Dąbrowskiego” odegrała Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Bolesław Żaba. Apel Poległych odczytał ppor. Bogdan Schmidt, dowódca jednostki 2404 Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Mszanie Dolnej. Następnie uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie delegacje złożyły wiązanki i znicze na pomniku – mogile ofiar hitleryzmu i stalinizmu oraz na grobach żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Ks. proboszcz Jerzy Raźny odczytał nazwiska zmarłych i poprowadził modlitwę. Dalsza część
Wycieczka do Muzeum Niepodległości w Myślenicach
10 listopada dzieci klas 1 - 3 brały udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Myślenicach. Uczniowie zwiedzali wystawę, brali udział w warsztatach „ Skrzydlate Myślenice”. Poznali myślenickich lotników, na jakich samolotach latali. Jak historia polskiego lotnictwa łączy się z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Na warsztatach plastycznych wykonali symboliczny narodowy samolocik z kartonu. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla najmłodszych dzieci.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 290912