• Projekty realizowane w szkole i przedszkolu

• Projekty realizowane w zespole

• "Czym skorupka za młodu nasiąknie…czyli jak pokochać przyrodę żeby ona pokochała nas”

"Czym skorupka za młodu nasiąknie…czyli jak pokochać przyrodę żeby ona pokochała nas” to trzyletni program edukacji środowiskowej przeznaczony do realizacji w klasach I- III szkoły podstawowej, opracowany w GPN. Jest efektem poszukiwania skutecznych form edukacji, które w sposób naturalny budują więź człowieka z przyrodą i dają trwałe efekty w postaci zaangażowania w ochronę środowiska. Główny cel programu - kształtowanie aktywnych postaw przyjaznych dla środowiska- jest osiągany przez rozwijanie dziecięcej wrażliwości na przyrodę i budowanie poczucia odpowiedzialności za jej stan.

• Ratujemy i uczymy ratować

• Program prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

• Cała Polska czyta dzieciom

• Jest to kampania mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez nadawanie spotów reklamowych w mediach i inne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

• Owoce i warzywa w szkole

• Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

• Mleko w szkole

• Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

• Nie pal przy mnie, proszę

• Program przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.

• Czyste Powietrze Wokół Nas

• Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Program może być rozszerzony na środowisko lokalne

• Znajdź właściwe rozwiązanie

• Celem głównym programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum.

• Trzymaj Formę!

• Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży, a zwłaszcza promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Akademia Puchatka została stworzona z myślą o dzieciach i dla dzieci. Znajdziesz tu - przede wszystkim - praktyczne porady dotyczące rozwoju małego ucznia, a także gry i zabawy sprzyjające jego rozwojowi intelektualnemu. Akademia to platforma dla wszystkich zainteresowanych wspieraniem rozwoju dzieci w wieku szkolnym: rodziców i nauczycieli.