Strona główna
Aktualności
Nagrody w konkursie palm
W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej rozstrzygnięto 40. Konkurs Palm Wielkanocnych „Zagórzańska Bagnięć”. Palmy, wykonane indywidualnie i zbiorowo, oceniała komisja w składzie: Teofila Latoś, Maria Adamczyk i Andrzej Leśniak. W kategorii „Zagórzańska Bagnięć” – praca grupowa III miejsce zajęła klasa VI, która po raz kolejny wzięła udział w przedświątecznym konkursie. Wyróżnienie w kategorii prac indywidualnych otrzymała Beata Babuśka z kl. V.
Wyróżnienia dla Joanny Dudzik i Laury Kołodziej
W Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej przeprowadzono eliminacje Powiatowego Maratonu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Mszana Dolna. Naszą szkołę reprezentowały Joanna Dudzik i Laura Kołodziej z kl. V. Uczestnicy konkursu czytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i wybranej przez siebie książki. Uczniów oceniała komisja w składzie: Joanna Michalik - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Paulina Ablewicz - kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu - filia w Limanowej oraz Maria Trzupek - instruktor ds. real. zad. Biblioteki Powiatowej. Laura Kołodziej otrzymała jedno z wyróżnień regulaminowych, a Joanna Dudzik znalazła się wśród wyróżnionych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej.
WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO
LAUREACI KONKURSU CZYTELNICZO-PLASTYCZNEGO „GÓRALSKIE CYTANIE” GWAROWYCH TEKSTÓW LITERATURY REGIONALNEJ
- edycja ZIEMI ZAGÓRZAŃSKIEJCZĘŚĆ CZYTELNICZA:
KLASY I-III:
- MIEJSCE: Kacper Cieżak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu
- MIEJSCE: Faustyna Krzysztof, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierz
Z łaciną za pan brat? O tak!
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. Jak i gdzie spotykamy się z językiem łacińskim we współczesnym świecie?
Dzięki wdrożeniu tej innowacji staramy się zrealizować jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 tj. Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej. Nasza innowacja ma na celu zainteresowanie uczniów tym językiem, a nie jego naukę. Celem jest też pokazanie, że każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, codziennie styka się z tym językiem.
Przygoda z Grufallo
W kolejnej odsłonie innowacji z języka angielskiego poznaliśmy bohaterów popularnej na całym świecie książki „Grufallo” – autorzy to Judy Donaldson i Axel Scheffler.
Książka opowiada o wędrówce myszki przez las, gdzie spotyka leśnych drapieżników - lisa, sowę i węża. Sprytna mysz odstrasza ich, wymyślając nieistniejącego potwora Gruffalo. Niespodziewanie zjawia się on jednak na drodze sprytnej myszy… Ta mądra i zabawna historia była dla nas inspiracją do wspólnej nauki – dzieci namalowały i opisały bohatera tej opowieści.
Klasa 2 realizowała projekt - „Ze sztuką za pan brat”
Uczniowie klasy 2 z pomocą mam podjęli próbę przedstawienia wybranego obrazu. Tworzyli tzw. żywe obrazy. Działania miały na celu inspirowanie uczniów do dodatkowej aktywności oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się współczesnymi środkami wypowiedzi artystycznej.
A czy im się to udało, obejrzyjcie sami!
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 361075