Strona główna
Aktualności
„W świecie barw” – przedstawienie grupy „Witaminka”
17 marca szkolna grupa teatralna „Witaminka” po raz drugi zaprezentowała spektakl pt. „W świecie barw”. Tym razem na widowni zasiadły przedszkolaki oraz osoby uczęszczające na świetlicę. Tematem przedstawienia był spór kolorów, który bardzo zmartwił malarza. Dzięki interwencji wiatru barwy doszły do porozumienia i świat stał się znów wesoły. W spektaklu wystąpiły: Joanna Dudzik (Malarz), Alicja Kucharczyk (Wietrzyk), Marcelina Drat, Julia Kuchta i Maddalena Mancinelli (Kraina Czerwona), Milena Dobrowolska, Ewelina Niedośpiał i Kinga Potaczek (Kraina Niebieska), Iga Dudzik, Natalia Kordeczka i Nikola Głowa (Kraina Zielona), Natalia Jarosz, Laura Kołodziej i Dominika Rapacz (Kraina Żółta), Dawid Babuśka, Adam Jędrzejewski i Mateusz Lupa (obsługa techniczna).
Pasowanie na czytelnika
15 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Najmłodsi uczniowie uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał książkę swoje „Pierwsze abecadło”. O wyprawkę czytelniczą zadbał Instytut Książki. Uroczystość uświetniła grupa teatralna „Witaminka”, która wystawiła spektakl pt. „W świecie barw”.
Przygoda Guliwerem podczas lekcji języka angielskiego
Kolejnym elementem naszej innowacji pedagogicznej były „Podróże Guliwera” (ang. Gulliver’s Travels). Powieść ta ma również wersję dla dzieci, którą przeczytaliśmy i omówiliśmy na naszych zajęciach. Towarzyszyły nam przy tym rekwizyty z krainy Lilliputów, czyli bardzo małe rzeczy, ale też gigantyczne kapcie i łapka na muchy, które miały symbolizować wyprawę Guliwera do Krainy Gigantów. Na naszej gazetce „zacumował” niezwykły statek, który przywiózł wiele fascynujących rekwizytów związanych z morskimi wyprawami.
Kolejni bohaterowie naszej innowacji!
Uczniowie naszej szkoły poznali kolejnych bohaterów innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, a byli to Piotruś Pan - wieczny chłopiec, który nigdy nie chce dorosnąć, obdarzony niezwykłymi talentami mieszkaniec Nibylandii i Robin Hood - bohater średniowiecznych angielskich legend. Książki stały się okazją do wspólnej zabawy i nauki nowego słownictwa.
Góralska Cytanka - etap szkolny
10 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „VI Góralskie Cytanie” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza i Ziemi Zagórzańskiej dla uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych Małopolski.
W konkursie czytelniczym wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły, w konkursie plastycznym 41.
Stanisław Dudzik i Wojciech Wojtas wyróżnieni w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie Filozoficznym „#Odważ się być Mądrym# Sapere Aude!”
Konkurs, który zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej i Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie miał charakter interdyscyplinarny. Jego program nawiązywał do wybranych zagadnień zawartych w podstawie programowej przedmiotów: języka polskiego, religii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz innych.
Spotkanie z sierż. sztab. Agnieszką Kot
Sierż. sztab. Agnieszka Kot z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej spotkała się z uczniami klas starszych. Podczas zajęć omówiła przepisy dotyczące odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne, a także kswieste związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni oraz w ruchu drogowym.
Monika Antosz-Grodzicka
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 361165