Aktualności
Giganci Nauki w naszej szkole
W ramach innowacji pedagogicznej z historii i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w czasie zajęć klasa siódma i klasa ósma mogły poznać wybitnych polskich uczonych i wynalazców. Celem projektu było przypomnienie, jak polscy wynalazcy i uczeni zmieniali świat i jak wiele wnieśli w rozwój wielu państw. Często o tym zapominamy nie szanując polskiego wkładu w rozwój np. medycyny, przemysłu czy lotnictwa. Uczniowie z uwagą wysłuchali prezentacji na temat 12 Gigantów Nauki. Mieli też wybrać jednego z nich i uzasadnić dlaczego stał się dla nich wzorem do naśladowania – naukowcy oprócz bycia specjalistami w swoich dziedzinach byli również prawdziwymi patriotami. Powstała również szkolna gazetka na której przedstawieni zostali wybitni polscy uczeni, o których powinniśmy pamiętać. Miejmy nadzieję, że polscy uczeni staną się dla młodego pokolenia wzorami do naśladowania nie tylko w sferz
Premiera „Dwóch Dorotek” i pasowanie na czytelnika
21 marca uczniowie kl. I oficjalnie stali się czytelnikami szkolnej biblioteki. W obecności starszych koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie, że będą często i odpowiedzialnie korzystać z księgozbioru. Z zasadami, obowiązującymi w bibliotece, zapoznała ich sama Królowa Książka, w którą wcieliła się Jessica Potaczek. Towarzyszyli jej Aleksandra Kowalczyk i Jakub Malec. Z kolei koło teatralne „Witaminka” przygotowało na tę okazję spektakl „Dwie Dorotki”. W rolach głównych wystąpiły Dominika Rapacz i Laura Kołodziej. Na scenie pojawili się również: Wiktoria Rapacz, Milena Dobrowolska, Lena Dziedzina, Maja Dzidzina, Zuzanna Kuchta, Natalia Kordeczka, Julia Kuchta, Kinga Potaczek, Stanisław Dudzik, Maja Kochańska, Wiktor Dobrowolski, Michał Dudzik, Alicja Kucharczyk, Anna Potaczek i Joanna Dudzik. Za efekty dźwiękowe byli odpowiedzialni Mateusz Lupa i Bartłomiej Malec.
No Backpack Day - Dzień bez plecaka
W tym roku Samorząd Uczniowski z okazji I Dnia Wiosny zorganizował Dzień bez plecaka. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przyszli bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Uczniowie, którzy włączyli się w akcję, byli zwolnione z odpytywania.
Kolejna część naszej historycznej innowacji
W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej z historii pt. „Historia mojej Ojczyzny – odkrywam, wiem, przekazuję dalej” omówiliśmy różne aspekty życia codziennego w naszej okolicy w czasie drugiej wojny światowej i czasie komunizmu. Dzięki zdjęciom i relacjom przodków, które zostały zebrane przez uczniów mogliśmy porozmawiać o życiu rodzinnym, religijnym, pracy naszych przodków. Rozmawialiśmy również o czasach drugiej wojny światowej i okresie okupacji w Mszanie Dolnej i naszej okolicy. Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja w którą zaangażowali się całymi rodzinami. Zdjęcia, relacje i wspomnienia są doskonałym źródłem historycznym i powinny być zachowywane w pamięci dla przyszłych pokoleń.
Szkolny Dzień Matematyki
16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Matematyki. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, uczniowie codziennie rozwiązywali matematyczne zagadki. Dodatkowo zostały ogłoszone konkursy plastyczne dla klas I – III „Śmieszne liczby”, dla klas IV – V „Rebus matematyczny” oraz konkurs filmowy dla klas VII – VIII „Reklama matematyki”. W dniu podsumowania został rozegrany turniej dla klas IV – VIII o tytuł „Klasy najbardziej matematycznie zakręconej”. Dryżyny reprezentowali z klasy IV Stanisław Dudzik, Wiktoria Rapacz, Zuzanna Kuchta, i Lena Rataj, z klasy V Adam Jędrzejewski, Mateusz Lupa, Miłosz Rataj i Wojciech Wojtas, z klasy VII Szymon Chorągwicki, Antonina Ciemniak, Michał Kołodziej i Dawid Kuś, z klasy VII Adrian Ligas, Patrycja Ligas, Maciej Mytych i Martyna Nowak. Zwycięzcami okazali się czwartoklasiści.
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
8 marca 15 uczniów klas 2a, 2b oraz 3 wzięło udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik.
Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzi
Godziny dzwonków
Poniedziałek 21.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 327167