• Informacja

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się w dniu 10 czerwca 2024r. (poniedziałek) o godz. 16.00. Zebranie będzie dotyczyło m.in.:
            - podsumowania zrealizowanych działań w szkole i przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024
            - informacji o przewidywanych rocznych ocenach.

• Klasa I w Pasiece u Jakubka

• Pod koniec maja uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Pasiece u Jakubka. Dowiedzieli się prawie wszystkiego o życiu pszczół, a przede wszystkim o roli pszczelej pracy w naszym świecie. Pierwszoklasiści obserwowali pszczoły z daleka i z bliska. Próbowali swoich sił w budowaniu ula, odymianiu pszczół, odwirowaniu miodu z plastra. Zajadali się miodem prosto z plastra, kosztowali także pszczelego pyłku. Zwieńczeniem ich wysiłków było rolowanie świeczek z pszczelego wosku. Każdy mógł zabrać swoją świeczkę do domu. Również każdy otrzymał  pamiątkowy dyplom „Pomocnika Pszczelarza”.

Sabina Duijn

• Wycieczka klasy czwartej i piątej do Chorzowa i Zabrza

• Uczniowie klas czwartej i piątej wzięli udział w wycieczce podczas której zwiedziliśmy stadion Górnika Zabrze, a także planetarium w Chorzowie i Park Śląski.

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wizyty na stadionie -Arena Zabrze. Jest  to nowoczesny, stadion piłkarski, jedyny tego typu obiekt na Śląsku o całkowitej pojemności 24 563 miejsc. Podczas wizyty odwiedziliśmy najciekawsze zakamarki stadionu. Przewodnik opowiedział nam o jego historii i przyszłości. Była też miła niespodzianka do wspólnego zdjęcia zgodził się pozować Lukas Podolski – obecnie piłkarz Górnika Zabrze, ale jego kariera to wiele sukcesów przede wszystkim   Mistrzostwo Świata w piłce nożnej  z reprezentacją Niemiec w 2014 roku.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd do Chorzowa i spacer Parkiem Śląskim zwanym „zielonymi płucami Śląska”. Byliśmy też w Planetarium Śląskim gdzie obejrzeliśmy seans „Cztery Pory Roku”. Planetarium Śląskie  jest największym i najstarszym planetarium i obserwatorium astronomicznym w Polsce. Wycieczka choć dłuższa niż zwykle z racji ilości pokonanych kilometrów okazała się bardzo udana.

Anna Stanisławska i Urszula Szyrszeń

• Nasze uczennice w etapie finałowym konkursu o Emilii Wojtyle – matce św. Jana Pawła II

• Uczennice naszej szkoły z klas IV, V i VI wzięły udział, w organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie  oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Druga edycja odbywała się pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.

Konkurs odbył się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W etapie finałowym wzięło udział 95 uczniów z całego województwa małopolskiego. Nasze uczennice godnie prezentowały szkołę, a najlepszy wynik uzyskała Anna Plechowicz z kl.V. Nagrodą dla wszystkich uczestników – oprócz pięknych dyplomów i książek, było zwiedzanie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, a także czas na tradycyjne, wadowickie kremówki na Rynku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wzbudził wiele pozytywnych emocji.