• Informacja

• Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do udziału w wyzwaniu KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ na 2024 r.

Drogi czytelniku zachęcamy również do wzięcia udziału w "książkowym Bingo"!

Po więcej informacji i odbiór materiałów zapraszamy do biblioteki szkolnej.

• O rodzajach i gatunkach literackich

• Wojciech Habela i Jacek Lecznar z Agencji Artystycznej „Pro-Art-Krak” ponownie gościli w naszej szkole. Tym razem zaprezentowali interaktywny spektakl pt. „Rodzaje i gatunki literackie. Epika, liryka, dramat”. W przystępny sposób wytłumaczyli różnice między rodzajami literackimi, a także genezę poszczególnych gatunków. Przedstawienie stanowiło uzupełnienie lekcji języka polskiego. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

red. i fot. Monika Antosz-Grodzicka

• Klasa VII nocowała w szkole

• Nocowanie w szkole to mikołajkowe życzenie klasy VII. Uczniowie chcieli spędzić ten czas razem według własnego pomysłu. Nie mogło zatem zabraknąć rozgrywek sportowych. Siatkówka i tenis stołowy wyzwoliły pozytywne emocje. Potem było wspólne oglądanie filmów, śpiewanie świątecznych piosenek, rozwiązywanie łamigłówek i oczywiście odrobina miłego szaleństwa.

red. i fot. Monika Antosz-Grodzicka

• Przedstawiciele kl. VII wzięli udział w III Gali Wolontariatu

• Adam Jędrzejewski, Łucja Kuchta, Barbara Kuczaj, Katarzyna Kuczaj, Milena Łabuz oraz Wojciech Wojtas - działacze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w III Gali Wolontariatu w Mszanie DolnejW tym roku była to również okazja do integracji międzypokoleniowej i podkreślenia ogromnego znaczenia i potencjału osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie rozpoczęło się msza święta w intencji osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy w kościele pw. św. Michała Archanioła z oprawą muzyczną zespołu „Dolina Mszanki”. Następnie uczestnicy prowadzeni przez Orkiestrę św. Sebastiana wyruszyli ulicami Mszany Dolnej w I Pochodzie Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Jestem, czuję, potrzebuję”. III Gala Wolontariatu odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Prowadzili ją Karolina Maria Zapała – prezes Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość” oraz Bartosz Gocał. Publiczność obejrzała występy artystyczne, w tym premierowe wykonanie na żywo piosenki Stowarzyszenia „Kierunek Przyszłość”. Utwór dedykowany wszystkim wolontariuszom zaśpiewali Bogdan Świerczek, Dorota Gil, Kaja Kolarska oraz Izabela Bitner. Podczas gali ogłoszono Koordynatora i Wolontariusza Roku 2023 oraz wręczono wyróżnienia dobroczyńcom. Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej,  Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej, mszańskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”.

fot. Urszula Szyrszeń

• Mikołajkowa belgijka i inne atrakcje w klasach starszych

• Klasy starsze uczestniczyły w kilku mikołajkowych wydarzeniach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu obowiązywał odpowiedni strój z dominujacym czerwonym kolorem i okolicznościowymi gadżetami. Najbardziej spektakularne było wspólne odtańczenie belgijki w sali gimnastycznej. Poza tym popularnością cieszyło się poszukiwanie ukrytych w różnych miejscach czapeczek Mikołaja, za które można było otrzymać słodki upominek. Ponadto uczniowie poszczególnych klas obdarowywali się prezentami.

fot. Monika Antosz-Grodzicka, Urszula Szyrszeń

• Mikołajki w klasach 1 - 3

• 6 grudnia klasy 1 - 3 wybrały się na mikołajkową wycieczkę do kina Klaps w Limanowej. Dzieci zobaczyły najnowszy film animowany Disney`a pt. „Życzenie”, który doskonale wpisał się w ten około świąteczny okres, lecz również był doskonałą lekcją empatii, życzliwości oraz sprawiedliwości. Opowiada o nastoletniej Ashy, która z pomocą przyjaciół oraz magicznej gwiazdy z nieba stawia czoła złemu władcy, by ocalić swoją społeczność.

Po udanej wycieczce i powrocie do szkoły nie zabrakło dla dzieci także upominków przygotowanych przez najwspanialszych pomocników Mikołaja- Rodziców.