• Wycieczka do pasieki

• Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Misie w dniu 14 maja wybrały się do pobliskiej pasieki „u Jakubka”. Po przybyciu na miejsce Pani Sylwia zaprosiła nas na zajęcia pełne wrażeń. Dzieci poznały fascynujący świata pszczół, miały okazję obserwować pszczoły przy pracy, dowiedzieć się, jak powstaje miód, jak funkcjonuje życie w ulu oraz jakie są korzyści płynące z zapylania roślin przez pszczoły. Poznaliśmy budowę ula oraz akcesoria pszczelarskie, dzieci miały też okazję same zbudować Ul. W specjalnej skrzynce mogły zobaczyć królową i rój pszczół. Zwieńczeniem wizyty był słodki poczęstunek miodem, zrobienie świeczki oraz wręczenie dzieciom dyplomu „Pomocnika Pszczelarza”. Tego dnia nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Takie wyjście poza mury przedszkola nie tylko wzbogaca wiedzę dzieci, ale także rozwija ich zainteresowania i buduje świadomość ekologiczną.

Agnieszka Szarek

• Wycieczka do Pracowni Meblowej

• 9 maja 2024r. grupa Zuchy odwiedziła Pracownię Meblową w Łostówce. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z organizacją pracowni, maszynami oraz pracami wykonywanymi w zakładzie produkcyjnym.  Dzieci uczestniczyły w procesie produkcji drzwi do szafki i z zainteresowaniem wysłuchały informacji o pracy stolarza. Podczas wizyty, 6-latki zwiedziły również gołębnik oraz dowiedziały się jak dbać o gołębie pocztowe, karmić je i trenować. Nie wykluczone, że Pan Franek mógł zarazić swoją pasją Zucha, ponieważ w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoim hobby J Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka, która przysporzyła dzieciom dużo radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Anna Kowalewska - Malec