8 listopada na Wydziale Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbył się finał konkursu wiedzy o środowisku „Jestem eko świadomy”. Konkurs przygotowała Fundacja „Horyzont 360” wraz z firmą „Wiśniowski”. W wydziałowej auli rywalizowało około 40 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Plechowicz, Emilia Jackowiec, Lena Rataj, Małgorzata Ogiela, Zuzanna Kuchta, Barbara Kuczaj, Wanesa Więckowska, Wiktoria Mytych.
Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu ochrony przyrody i środowiska oraz ekologii. Podczas wydarzenia organizatorzy zadbali o ciekawe prelekcje, m.in. na temat działań proekologicznych Fundacji „Horyzont 360”, a także na temat technologicznych innowacji, automatyzacji oraz zrównoważonego rozwoju w firmie „Wiśniowski”. Dodatkowo uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek Wydziału Nauk Ekonomicznych, po którym oprowadziła ich dr Paulina Rydwańska – prodziekan wydziału. Nagrody zwycięzcom wręczyła dr Aneta Oleksy-Gębczyk – dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Nagrodami w konkursie były: laptopy, tablety, smartwatche, głośniki bluetooth . I miejsce w kategorii uczniów klas starszych zdobyła Wanesa Więckowska. Wyróżnienia otrzymały: Anna Plechowicz, Emilia Jackowiec, Lena Rataj i Małgorzata Ogiela
Marta Wątor
fot. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
