Dzielnicowy asp. Paweł Gąsior ponownie spotkał się z uczniami klas VI-VIII. Tym razem tematem pogadanki były kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z mediów społecznościowych. Jak podkreślał gość, coraz częściej wśród młodych ludzi obserwuje się niewłaściwe zachowania, naruszające prywatność i godność innych osób. Asp. Paweł Gąsior przestrzegał wszystkich przed zakładaniem fałszywych kont i rozpowszechnianiem treści ośmieszających lub oczerniających rówieśników. Hejterzy nie mogą czuć się bezpieczni, ponieważ policja z łatwością dotrze do autorów wpisów szerzących nienawiść. Dzielnicowy zwrócił również uwagę na bardzo poważne skutki hejtu. Z jednej strony może on doprowadzić do tragedii, gdy zaatakowana osoba ma kruchą psychikę. Z drugiej strony błędy młodości mogą rzutować na kontakty z ludźmi w dorosłym życiu. Na zakończenie spotkania głos zabrała psycholog Ewa Kulig. Podkreśliła, że ten, kto prześladuje innych, najczęściej odsłania swoje cechy i słabości.
red. i fot. Monika Antosz-Grodzicka
