W ramach omawiania „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy niektórzy uczniowie kl. IV wykonali makiety niezwykłego budynku i jego otoczenia. Prace były bardzo pomysłowe i wymagały od autorów precyzji. Zostały zaprezentowane podczas specjalnej wystawy. Makiety wykonali indywidualnie: Milena Dobrowolska i Mateusz Kołodziej, a grupowo: Laura Kołodziej i Wiktoria Rapacz oraz Emilia Farganus, Zuzanna Kuchta i Paulina Węglarz. Monika Antosz-Grodzicka
Medale Anny Potaczek i Karoliny Banik
1 grudnia w Limanowej odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowało czworo zawodników: Karolina Banik, Bartłomiej Malec, Oskar Niedojad i Anna Potaczek. Szczególne powody do zadowolenia mają dziewczęta, które w doborowej stawce 22 zawodniczek uplasowały się na podium. Anna Potaczek zdobyła srebrny medal, natomiast Karolina Banik - brązowy. Obie zawodniczki wywalczyły awans na zawody rejonowe.
Maciej Potaczek
Andrzejki Krasnoludków
Andrzejki to czas czarów, wróżb i doskonałej zabawy. Krasnoludki w tym roku rozpoczęły świętowanie od obejrzenia filmu edukacyjnego na temat zwyczajów i tradycji andrzejkowych dawniej i dziś, dowiedziały się skąd pochodzą wróżby, kto i po co sobie wróży a także poznały postać św. Andrzeja. Potem przyszedł czas na magie i wróżby. Przedszkolaki na podświetlanych obrazkach odczytywały swoje przyszłe zawody, utożsamiały się z wylosowaną postacią z bajki a także przepowiadały sobie przyszłość. Nie zabrakło także wróżby z butami, tańców i zabaw. Andrzejki to doskonała okazja aby poznać stare zwyczaje oraz spędzić czas na znakomitej zabawie.
Agnieszka Szarek
7
Andrzejki
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wszystkie polskie dziewczęta na wydaniu wiedziały, że w imieniny św. Andrzeja mają szansę dowiedzieć się, jak ułoży im się życie uczuciowe. O ile dziś to walentynki uważamy na święto zakochanych, o tyle kilka dekad temu to św. Andrzej patronował pragnącym miłości pannom, zaś patronką chętnych na ożenek kawalerów była św. Katarzyna (4 listopada). Z biegiem czasu andrzejki wchłonęły obchody katarzynek, a chłopcy zaczęli świętować razem z dziewczętami.
Co ciekawe, andrzejki mogą wywodzić się już z czasów… starożytnej Grecji. Imię Andrzej jest kojarzone z starogreckim andros i aner oznaczającymi męża bądź mężczyznę lub adnreios (dzielny, mężny), nawiązującym do męczeńskiej śmierci św. Andrzeja. Inne źródła mówią o starogermańskim pochodzeniu Andrzejek, związanym z kultem boga płodności, miłości i bogactwa.
Jakakolwiek nie byłaby geneza tego święta, wiemy jedno – andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie spodnie, aby wyśnić przyszłego męża bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym małżonku.
(źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/andrzejki-dawna-tradycja-ktora-warto-odswiezyc)
My zdecydowanie bardziej z przymrużeniem oka, niż dawne panny, podeszliśmy do andrzejkowych wróżb. Jednak nie mogło ich zabraknąć- przecież to nasza tradycja! Czasem w sposób tradycyjny, czasem przy użyciu nowoczesnych mediów wróżby i zwyczaje andrzejkowe, a także wspólna klasowa zabawa na długo zostaną w naszej pamięci, bo było wesoło, sympatycznie i czarująco…
Małgorzata Dudzik
9Klasa 1
14Klasa 2a
19Klasa 2b
20Klasa 3
18Klasa 7
38Klasa 5
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym
30 listopada w Limanowej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt (Patrycja Ligas, Natalia Węglarz), jak i chłopców (Jakub Dziedzina, Mateusz Klimek). Wyniki końcowe naszych zawodników są bardzo dobre, ponieważ zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Kolejny raz potwierdzili dobre przygotowanie i wysoką pozycję w rozgrywkach w powiecie limanowskim.
Maciej Potaczek
3
Warsztaty profilaktyczne w klasie V
Alkohol etylowy, abstynent, świadek trzeźwości – to tylko niektóre pojęcia, które pojawiły się podczas trzygodzinnych warsztatów pt. „Debata”, przeprowadzonych w kl. V. Uczniowie mogli wypowiedzieć się w anonimowych ankietach na temat swoich spostrzeżeń dotyczących spożywania alkoholu w różnych sytuacjach. Rozmawiali na temat korzyści i strat, które niesie picie alkoholu i doszli do wniosku, że więcej argumentów przemawia przeciw spożywaniu takich napojów. Na zakończenie mogli spróbować przejść po prostej linii i przywitać się w alkogoglach. Przekonali się, że nie jest to łatwe, a więc prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości rodzi poważne zagrożenia. Celem warsztatów było wzmocnienie postaw proabstynenckich u nastolatków, stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.
Monika Antosz-Grodzicka
25
Warsztaty malowania i ozdabiania bombek bożonarodzeniowych
We wtorek, 23 listopad 2021, gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki firmy ARMAR z Bębła. ARMAR to Fabryka Szklanych Ozdób Choinkowych. Panie, które do nas przyjechały, przeprowadziły warsztaty malowania i ozdabiania bombek bożonarodzeniowych dla uczniów klas młodszych. Udział w warsztatach dostarczył dzieciom moc niecodziennych przeżyć w operowaniu kolorowymi farbami i brokatowymi drobinkami. W atmosferze pełnej magii powstawały prawdziwe cudeńka choinkowe, które dzieci mogły zabrać do swoich domów. Podczas świąt te oryginalne bombki zawisną na choinkach w wielu domach.
Sabina Duijn
48
Wyjazd klas VII i VIII do Teatru Współczesnego w Krakowie
Uczniowie kl. VII i VIII obejrzeli sceniczną adaptację „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Kameralna sala Teatru Współczesnego w Krakowie sprzyjała wytworzeniu atmosfery niesamowitości, która jest podstawowym elementem historii Ebenezera Scrooge’a. Widzowie po raz kolejny przekonali się, że nauka moralna, płynąca z utworu, ma uniwersalny charakter. Przedstawienie zawierało elementy pantomimy i angażowało publiczność w scenach interaktywnych. W roli głównej wystąpił Paweł Brandys, który po spektaklu przeprowadził warsztaty teatralne, przypominając znaczenie takich pojęć jak: kurtyna, scenografia, rekwizyt, kostium, charakteryzacja. Odważni mogli wyjść na scenę i zmierzyć się z zadaniami związanymi z odgrywaniem różnych stanów emocjonalnych. Paweł Brandys przybliżył również tajniki budowania nastroju przedstawienia. Podkreślił rolę oświetlenia, efektów dźwiękowych i efektów specjalnych, a co za tym idzie – ogromne znaczenie pracy ludzi, których nie widać na scenie.
Monika Antosz-Grodzicka
25
Konkurs literacki „Łowimy talenty”`
Chcesz podzielić się swoją twórczością ze światem? Nie pozwól, aby Twoje prace lądowały do szuflady. Weź udział w konkursie „Łowimy talenty”.
Regulamin konkursu literackiego „Łowimy talenty”`
1. Organizatorem Konkursu jest biblioteka szkolna. Konkurs organizowany jest w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021.
2. W Konkursie mogą brać udział uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej w Łostówce.
3. Tematem konkursu literackiego „Łowimy talenty” jest napisanie utworu epickiego: opowiadania, baśni, legendy, komiksu, eseju etc.
4. Praca Konkursowa powinna być wykonana samodzielnie przez Uczestnika.
5. Praca Konkursowa musi zostać dostarczona do Organizatora najpóźniej do dnia 17 grudnia 2021 roku.
6. Komisja Konkursowa ocenia prawidłowo nadesłane Prace Konkursowe według następujących
łącznych kryteriów:
a) oryginalność pracy konkursowej
b) kreatywność uczestnika w zakresie konstruowania opowieści i fabuły,
c) styl i swoboda wypowiedzi,
d) spójność Pracy konkursowej,
e) wprowadzanie elementów humorystycznych lub zastosowanie oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań literackich,
7. Prace oceniać będzie 3-osobowe Jury, powołane przez Organizatora.
8. Dla zwycięzców Konkursu Organizator przewiduje nagrody książkowe oraz zapewnia wydrukowanie najlepszych prac w kilku egzemplarzach.
9. Organizator nie zwraca nadesłanych Prac Konkursowych.
10. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.
11. Zgoda Opiekuna powinna zostać podpisana czytelnie odpowiednio przez rodziców lub opiekunów prawnych wszystkich Uczestników.
Śniadanie daje moc!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
15 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami przygotowali pyszne i zdrowe kanapki oraz sałatki i świeżo tłoczone soki, a następnie zjedli własnoręcznie zrobione śniadanie, by mieć siłę na resztę dnia oraz w przyjemny sposób przypomnieć sobie zasad zdrowego odżywiania, piramidę zdrowia oraz rolę śniadania w prawidłowym rozwoju dzieci.
Na stole królowały domowe soki malinowe, miód a nawet domowej roboty chleb…
Zdaniem dzieci, bardzo chętnie zaczynaliby tak każdy dzień w szkole😊
Małgorzata Dudzik
29
Dzień Pluszowego Misia
„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”
W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy misiowych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne oraz konkursy. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodki upominek.
11
Konkurs „Napisz książkę po angielsku.”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie języka angielskiego „Napisz książkę po angielsku.”
Uczennice klasy III: Dominika Rapacz, Emilia Stanisławska oraz Anna Wiewiórka, które przygotowywała pani Anna Stanisławska, stworzyły książeczkę o swoim regionie „The place where we live – Tu, gdzie żyjemy”.
Uczniowie klasy IV stworzyli książeczkę „The magic of Poland-magia Polski” pod kierunkiem pani Bożeny Dudzik. W książeczce umieścili opisy oraz ilustracje polskich miast.
Udział w konkursie był okazją do poszerzenia wiedzy o Polsce oraz słownictwa z języka angielskiego.
Uczennice klasy III zdobyły II miejsce w kategorii klas I-III.
Uczniowie klasy IV zdobyli II miejsce w kategorii klas IV-VI.
Za zdobyte miejsca uczniowie otrzymali książeczki w języku angielskim oraz dyplomy. Uczniowie klasy 4 zdobyte książeczki przekazali Bibliotece Szkolnej.
Bożena Dudzik
Anna Stanisławska
19
Dzień Pluszowego Misia u Krasnoludków
25 listopada Krasnoludki hucznie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wraz z specjalnymi gośćmi – pluszowymi misiami- przedszkolaki wykonały „misiową gimnastykę”, obejrzały prezentację o historii pluszowego misia, oraz poznały misie – bohaterów znanych bajek, a także misie – niedźwiedzie – występujące w przyrodzie. Dzień z misiami zaowocował także poszerzeniem wiedzy i doświadczeń związanych z figurami geometrycznymi, nazywaniem czynności wykonywanych przez misie, czy określaniem ich położenia w przestrzeni. Dowiedzieliśmy się do czego potrzebne nam są misie, zaśpiewaliśmy im piosenkę i wykonaliśmy wielki zbiorowy plakat. Po tym dniu już wiemy, że MISIE to coś więcej niż pluszowe maskotki, to nasi przyjaciele, powiernicy sekretów, którzy potrafią nas rozbawić a nawet pocieszyć, kiedy jest nam smutno.
Agnieszka Szarek
12
Konkurs wiedzy historycznej „Wolna i Niepodległa"
Mateusz Lupa i Wojciech Wojtas z kl. V zajęli trzecie miejsce w konkursie wiedzy historycznej „Wolna i Niepodległa”, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odpowiadali na pytania dotyczące II Rzeczpospolitej z zakresu polityki, kultury, nauki i sportu oraz gospodarki i społeczeństwa. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Poręby Wielkiej, a drugie z Niedźwiedzia.
https://www.youtube.com/watch?v=QHEENa0y7V4&ab_channel=MOKMszanaDolna
Monika Antosz-Grodzicka
fot. Zuzanna Banasiak/MOK
15
Biało-czerwona w każdym oknie
W akcji „Biało-czerwona w każdym” oknie z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas I-VIII. Akcja polegała na wywieszeniu flagi lub przygotowaniu patriotycznej dekoracji 11 listopada. Zdjęcia nadesłali: Wojciech Malec z kl. I; Alicja Foltyńska, Julia Kuchta, Bartłomiej Malec, Michał Michalczewski i Karol Pajdo z kl. II a; Alicja Kucharczyk i Szymon Lach z kl. II b; Oskar Dudzik, Aleksandra Malec, Milena Ogiela i Dominika Rapacz z kl. III; Beata Babuśka, Martyna Banaśkiewicz, Joanna Chorągwicka, Nikola Chorągwicka, Joanna Dudzik, Stanisław Dudzik, Emilia Farganus, Anna Foltyńska, Dominika Knapczyk, Laura Kołodziej, Michał Kołodziej, Zuzanna Kuchta, Michał Ligas, Weronika Malec, Adrian Michalczewski, Bartłomiej Nawara, Małgorzata Ogiela, Milena Pulka, Wiktoria Rapacz, Lena Rataj, Natalia Sobczak i Paulina Węglarz z kl. IV; Olaf Karpierz, Łucja Kuchta i Wojciech Wojtas z kl. V; Maja Banaśkiewicz, Karolina Banik, Julia Chorągwicka, Wiktor Dobrowolski, Jakub Dudzik, Sebastian Kuczaik, Dawid Kuś, Patryk Lach, Bartłomiej Malec, Piotr Nawara, Anna Potaczek i Karolina Wadyl z kl. VII; Patryk Dudzik, Jakub Dziedzina, Patrycja Kowalczyk, Nikola Michalczewska Hubert Pulka i Dominik Węglarz z kl. VIII.
Monika Antosz-Grodzicka
49
103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Tego samego dnia, w Warszawie, rządząca Królestwem Polskim Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową i polityczną Józefowi Piłsudskiemu.
W środę, 10 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy tego wydarzenia.
Akademia miała pokazać uczniom jak doszło do zaborów oraz przypomnieć, że 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność oraz nadziei na odzyskanie niepodległości.
Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie z klas 0 i klasy VII. Przedstawili oni historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości od rozbiorów Polski po postać Józefa Piłsudskiego, który stał się symbolem walki Polaków o odzyskanie wolności. Uczniowie pokazali również jak rozumieją słowa NIEPODLEGŁA współcześnie. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewanie pieśni patriotycznych, które uświetniły nasze narodowe święto.
Anna Stanisławska
28
Wszyscy pamiętamy o bohaterach
Uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych dzieci z grup przedszkolnych do tych z klasy ósmej aktywnie włączyli się w akcję BohaterON – włącz historię! Kampania ta to pisanie kartek do Powstańców – uczestników Powstania Warszawskiego. Jest to ogólnopolskie wydarzenie, które ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Kampania jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
Wszyscy nasi uczniowie – od najmłodszych, którzy z pomocą pań nauczycielek pięknie ozdobili kartki, po tych starszych, którzy samodzielnie postarali się o napisanie podziękowań dla polskich bohaterów z czasów II wojny światowej – zaangażowali się w tę piękny i bardzo potrzebny projekt. W trakcie lekcji korzystaliśmy z materiałów dydaktycznych przygotowanych w ramach kampanii BohaterON, czyli przedstawień teatralnych, filmów i zdjęć. Akcja zakończyła się wysłaniem ze szkoły kartek, które dzięki wolontariuszom, trafią do rąk powstańców.
- Te działania były tylko częścią działań patriotycznych, które realizujemy w naszej szkole w celu wychowywania w duchu poszanowania historii naszej Ojczyzny i promowania postawy patriotyzmu.
Anna Stanisławska
14
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym
9 listopada w Szczyrzycu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. Wyniki końcowe naszych zawodników są satysfakcjonujące. Bartłomiej Malec i Oskar Niedojad wywalczyli szóste miejsce, natomiast Anna Potaczek i Karolina Banik uplasowały się na drugim miejscu i wywalczyły awans na zawody rejonowe.
Maciej Potaczek
5
Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w Tenisie Stołowym
W poniedziałek, 8 listopada, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w Tenisie Stołowym indywidualnym oraz drużynowym. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół: Raba Niżna, Kasinka Mała nr 3, Kasinka Mała nr 1, Kasina Wielka nr 2, Lubomierz nr 2 oraz gospodarze - Łostówka. Łącznie we wszystkich kategoriach startowało 49 zawodników i zawodniczek. Zawody gminne są eliminacjami do etapu powiatowego, gdzie kwalifikuje się najlepsza trójka zawodników w poszczególnych zmaganiach indywidualnych. Natomiast zwycięzcy w rywalizacji drużynowej reprezentują gminę w kolejnym etapie rozgrywek na szczeblu powiatowym. Tegoroczne zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem, a rywalizacja była niezwykle wyrównana, o czym świadczą wyniki. Najpierw zostały rozegrane turnieje indywidualne.
Igrzyska Dzieci – dziewczęta rocznik 2009 i młodsze: I miejsce - Anna Potaczek (Łostówka),
II miejsce Karolina Banik, (Łostówka), III miejsce - Julia Cieżak (Kasinka Mała 1), IV miejsce - Natalia Sobczak (Łostówka).Igrzyska Dzieci – chłopcy rocznik 2009 i młodsi: I miejsce – Marcin Fałdziński (Raba Niżna), II miejsce - Oskar Niedojad (Łostówka), III miejsce – Marcel Rapacz (Kasinka Mała 1), IV miejsce – Bartłomiej Malec (Łostówka).
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta 2007/2008: I miejsce – Patrycja Ligas (Łostówka), II miejsce – Natalia Węglarz (Łostówka), III miejsce – Gabriela Szynalik (Łostówka), IV miejsce – Patrycja Młynarczyk (Lubomierz 2).
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy 2007/2008: I miejsce – Jakub Dziedzina (Łostówka), II miejsce – Szymon Rapacz (Kasinka Mała 1), III miejsce – Igor Dudzik (Kasina Wielka 2), IV miejsce - Wiktor Bierowiec (Kasinka Mała 1).
Po rywalizacji indywidualnej zawodnicy przystąpili do rozgrywek drużynowych. Mecze były niezwykle zacięte i pełne zwrotów akcji, jak się niejednokrotnie okazało wygrane mecze w turnieju indywidualnym nie gwarantowały wygranej w zmaganiach drużynowych.
Igrzyska Dzieci – dziewczęta rocznik 2009 i młodsze: I miejsce - SP Łostówka, II miejsce -
SP Kasinka Mała 1, 3 miejsce - SP Kasinka Mała 3.Igrzyska Dzieci – chłopcy rocznik 2009 młodsi: I miejsce - SP Łostówka, II miejsce - SP Kasinka Mała 1, III miejsce - SP Raba Niżna.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta 2007/2008: I miejsce - SP Łostówka, II miejsce -
SP Kasinka Mała 1, III miejsce - SP Kasinka Mała 3.Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy 2007/2008: I miejsce - SP Łostówka, II miejsce - SP Kasinka Mała 1, III miejsce - SP Lubomierz 2.
Zawody były doskonałą okazją do integracji młodzieży po długim okresie izolacji. Uczniowie sami wcielali się w rolę sędziów, dodatkowo zgłębiając zasady gry w tenisa stołowego. Nad całością przebiegu zawodów czuwał Maciej Potaczek.
Maciej Potaczek
27
8 listopada 2021 - KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA KLAS 1-3 – „TUTAJ JEST MOJA OJCZYZNA’’
W tym roku obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to więc okazja, aby zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Z tej okazji 8 listopada, dla klas młodszych, odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej - „Tutaj jest moja Ojczyzna”
Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników. Zaprezentowany repertuar był bardzo interesujący. Nauczyciele zadbali, aby utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz polskiej poezji patriotycznej dla dzieci. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Anna Plechowicz klasa 3
II miejsce – Natalia Jarosz klasa 1
III miejsce – Alicja Kucharczyk klasa 2b
Wyróżnienia
Emilia Dobrowolska – klasa 1
Julia Kucharczyk – klasa 2b
Julia Kuchta – klasa 2a
Emilia Jackowiec klasa 3
17
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie