• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łostówce realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 3.

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 4000 zł, a wysokość wkładu własnego organu prowadzącego wyniosła 1000 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to 5000 zł. 85 % całej kwoty przeznaczyliśmy na zakup książek, a 15 % na realizację zadań promujących czytelnictwo.  Udało się zakupić 255 woluminów i 14 audiobooków.

• O mojej wymarzonej miejscowości na lekcjach języka angielskiego

• W trakcie lekcji języka angielskiego uczniowie klasy trzeciej mieli za zadanie przygotować plan swojego wymarzonego miasta lub miasteczka. Ich projekt miał związek z realizowaniem tematów związanych z nazwami miejsc i obiektów w mieście. Zadnie to okazało się ciekawym sposobem na zapamiętywanie nowego słownictwa – powstały też atrakcyjne, czasami zabawne rysunki, które uczniowie pokazali swoim koleżankom i kolegom.

• Akcja  Żonkile  2022- Łączy nas pamięć
          • Akcja Żonkile 2022- Łączy nas pamięć

•  W tym roku nasza szkoła po raz kolejny brała  udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.   Na lekcjach historii, dzięki udostępnionym przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin materiałom edukacyjnym dotyczącym powstania w getcie warszawskim, mogliśmy jako szkoła włączyć się w obchody tego wydarzenia.

Data 19 kwietnia to 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. W  1940 roku prawie pół miliona Żydów z Warszawy i okolic  zamknięto w otoczonym murem getcie. W 1942 roku Niemcy rozpoczęli akcję likwidacyjną, ale napotkali opór ze strony kilkuset młodych ludzi.  Walki trwały miesiąc, ale bohaterstwo uczestników powstania podziwiane są do dziś. Żonkil jest symbolem tego dnia, a nasi uczniowie przygotowali własnoręcznie kwiat, który upamiętnia tamto bohaterskie wydarzenie. Wspólnie, obejrzeliśmy filmy przygotowane przez Muzeum Polin – był czas na dyskusję i wiele refleksji.

• Chmury wyrazowe na lekcjach historii

• W szkole ciągle poznajemy nowe słowa, wyrazy, pojęcia i daty. Warto więc poznawać nowe techniki i metody, aby zaciekawić uczniów i zmotywować ich do aktywności-  tworząc tak zwane chmury wyrazowe. Są piękne, zawierają wiele informacji  i  pobudzają wyobraźnię.  Są również sposobem na uatrakcyjnienie lekcji i motywacją, kiedy uczniowie widzą, jak piękne prace udało im się wykonać. W trakcie realizacji innowacji pedagogicznej z historii powstały chmury wyrazowe dotyczące skojarzeń z Polską  i z okresem panowania pierwszych Piastów. Na zdjęciach przedstawiamy niektóre z nich.

• Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

• Drodzy Uczniowie i Rodzice !!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 9 - 10 MAJA 2022 roku   (PONIEDZIAŁEK, WTOREK)

Miejsce Akcji: DOLNY PA

Rodzaje sprzętuRKING PRZY SZKOLE

• Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

• Akademię szkolą z okazji święta Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie klasy 2a i 2b. Dzieci zaprezentowały opowieść ilustrowaną do tekstu Marii Dąbrowskiej pt. „3 Maja 1791 Roku” oraz wystąpiły z  montażem słowno-muzycznym. W słowach recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek dzieci wyraziły swoją miłość do ojczyzny oraz szacunek do polskich symboli narodowych. Krótki rys historyczny „Ustawy Rządowej” - pierwszej konstytucji Polski przedstawili, gościnnie występujący z drugoklasistami, uczniowie klasy 7-ej. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego. Całość domykała tematyczna, barwna dekoracja i galowe stroje zgromadzonej społeczności szkolnej.  231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została godnie upamiętniona w naszej szkole.

Sabina Duijn