• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się mszą św., którą w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej odprawił ks. Mirosław Lenart. W homilii podkreślił, że nie możemy zapominać o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat, kiedy rozpoczęła się II wojna światowa, zwłaszcza w kontekście wydarzeń za wschodnią granicą. Po mszy św. uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wszystkich powitała  dyrektor Janina Flig. Odśpiewano hymn narodowy. Następnie wychowawcy przekazali informacje o sprawach organizacyjnych i zasadach bezpieczeństwa. W tym roku szkolnym wychowawcami poszczególnych klas są: Małgorzata Dudzik (kl. I), Aneta Miąsik (kl.II), Sabina Duijn (kl. III a), Maria Gackowiec (kl. III b), Urszula Szyrszeń (kl. IV), Bożena Dudzik (kl. V), Monika Antosz-Grodzicka (kl. VI), Monika Król (kl. VIII).

                                                                                                                      Monika Antosz-Grodzicka

        • WARSZTATY IT FOR SHE  KIDS
          • WARSZTATY IT FOR SHE KIDS

          • W dniach 27-29 sierpnia chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach nt. nowoczesnych technologii IT for SHE Kids. Warsztaty zostały poprowadzone przez  panią Renatę  i pana Łukasza. Celem programu IT for SHE Kids było zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego. Uczniowie poznawali tajniki nowoczesnych technologii m.in. robotyki, sztucznej inteligencji oraz uczyli się programowania. Na zajęciach zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w sieci.  Na pewno były to trzy dni spędzone bardzo kreatywnie.

                                                                                                                  Bożena Dudzik

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Mszę św. w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej odprawił ks. Mirosław Lenart. Dalsza część wydarzenia odbyła się w sali gimnastycznej. Na początku uczniowie kl. VIII przekazali sztandar szkoły kolejnemu rocznikowi. Następnie wychowawcy i dyrektor Janina Flig wręczyli nagrody uczniom kl. III-VIII. Pamiątkowe książki otrzymali wszyscy trzecioklasiści, którzy od września rozpoczną kolejny etap edukacyjny. Na świadectwa z wyróżnieniem zapracowali w tym roku: Joanna Dudzik, Stanisław Dudzik, Laura Kołodziej, Zuzanna Kuchta, Weronika Malec, Wiktoria Rapacz, Natalia Sobczak i Paulina Węglarz z kl. IV; Mateusz Lupa, Wiktoria Mytych, Gabriela Węglarz i Wojciech Wojtas z kl. V; Maja Kochańska z kl. VII; a także Izabela Dudzik, Patrycja Ligas, Alicja Myszogląd, Maciej Mytych i Gabriela Szynalik z kl. VIII. Dokonania absolwentów zostały zapisane z „Złotej księdze”. Najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie uzyskała Patrycja Ligas, która została nagrodzona statuetką. Pamiątkową książkę za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce w trudnej sytuacji, związanej z wojną w Ukrainie, otrzymał Vitalii Tolochko. Ostatni dzień roku szkolnego był także okazją do wręczenia dyplomów i upominków za 100-procentową frekwencję, aktywność czytelniczą, umiejętności ortograficzne, udział w konkursach. Puchary za całokształt osiągnięć sportowych otrzymali: Olimpia Chorągwicka, Patryk Dudzik, Piotr Dudzik, Jakub Dziedzina, Jakub Gawronek, Mateusz Klimek, Kinga Ligas, Patrycja Ligas, Maciej Mytych, Gabriela Szynalik, Dominik Węglarz, Natalia Węglarz i Tomasz Wilkowski. W imieniu rodziców uczniów kl. VIII podziękowania wszystkim nauczycielom i innym pracownikom szkoły złożyła Małgorzata Dudzik. Uczniowie kl. VII wręczyli ósmoklasistom upominki, a ostatnim punktem programu było ślubowanie absolwentów.

            Monika Antosz-Grodzicka

        • Promocja powieści pt. „Franka” z udziałem „Małych Łostowian”
          • Promocja powieści pt. „Franka” z udziałem „Małych Łostowian”

          • O Bulandzie, a także związkach człowieka z naturą i konieczności ochrony dziedzictwa kulturowego rozmawiali uczestnicy spotkania z Marią Frycz-Zoltek, autorką powieści „Franka”. Promocja tej publikacji odbyła się w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Podczas spotkania wystąpił zespół „Mali Łostowianie”. Warto podkreślić, że w powieści znajdują się fragmenty pisane gwarą zagórzańską, które opracował Łukasz Zapała. Opowieść o Bulandzie z „Zagórzańskiej czytanki” przypomniała Martyna Michór, uczennica VII. Fragmenty powieści czytała natomiast aktorka Weronika Humaj.

            Monika Antosz-Grodzicka

        • Pożegnanie kl. VIII
          • Pożegnanie kl. VIII

          • Pamiątkowe statuetki wręczyli ósmoklasistom uczniowie kl. VII. Uwzględnili przy tym cechy charakteru starszych koleżanek i kolegów. Z kolei klasa, kończąca edukację w szkole podstawowej, zaprezentowała program pożegnalny na wesoło, pokazując typowe szkolne sytuacje do fragmentów znanych piosenek. Nie zabrakło także wzruszeń przy oglądaniu galerii zdjęć, przygotowanej przez wychowawcę Macieja Potaczka.

                                                                                                                      Monika Antosz-Grodzicka

        • „Poznaj Polskę” -  wycieczka do Kotliny Kłodzkiej
          • „Poznaj Polskę” - wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

          • Uczniowie naszej szkoły w dniach 13 - 15 czerwca 2022r. zwiedzali Kotlinę Kłodzką. Na tą wycieczkę nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu „Poznaj Polskę” w wysokości 15 000 zł. W  wycieczce uczestniczyło 45 uczniów. Program „Poznaj Polskę” umożliwił nam zorganizowanie wycieczki związanej z zakresem tematycznym: ”Kultura i dziedzictwo narodowe: 

            • Strzegom, Bazylika Kolegiacka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
            • Świdnica, Katedra pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika

            Wieża Ratuszowa

            • Świdnica, Zespół Kościoła ewangelicko – augsburskiego pw. Świętej Trójcy,  zwanego Kościołem Pokoju
            • Wałbrzych, Zamek Książ
            • Złoty Stok, Kopalnia Złota
            • Kłodzko, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Twierdza Kłodzka
            • Błędne Skały
            • Kletno, Jaskinia Niedźwiedzia

            Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim  niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z nostalgią wspominają już przeżyte przygody w magicznej Kotlinie Kłodzkiej. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień, wrócili do domu. Wyjazd ten odbył się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.

                                                                                                           Bożena Dudzik

        • Nasi uczniowie rozwijają talenty aktorskie
          • Nasi uczniowie rozwijają talenty aktorskie

          • 10 czerwca odbyło się ostatnie przedstawienie pt. „Dwie Dorotki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej, przygotowane przez grupę teatralną „Wizja” tworzoną przez uczniów naszej szkoły. Klasyczną baśń, w której dobro wygrywa ze złem, pracowitość i skromność zostają nagrodzone a lenistwo i pycha – ukarane – od 21 marca obejrzały cztery grupy. Przygody Dwóch Dorotek w świecie zarządzanym przez panią Zimę śledziły z uwagą przedszkolaki z Mszany Dolnej, Kasiny Wielkiej i Łostówki.  W spektaklu wystąpili: Wiktoria Rapacz (narrator), Dominika Rapacz (dobra Dorotka), Laura Kołodziej (zła Dorotka), Milena Dobrowolska (Macocha), Kinga Potaczek (Jabłoń), Jessica Potaczek (Piec), Maja Kochańska (pani Zima), Alicja Kucharczyk (Wiatr), Antonina Ciemniak (Śnieżynka, Pani Zima), Wiktor Dobrowolski (Piesek, Śnieżek), Jakub Malec (Kotek), Zuzanna Kuchta (Śnieżynka), Aleksandra Kowalczyk (Śnieżynka), Karolina Wadyl (Śnieżynka), Joanna Dudzik (Czarodziejka). Każde przedstawienie kończyło się quizem z nagrodami.

                                                                                                                      Monika Antosz-Grodzicka

        • I miejsce w konkursie „Zapal się do zdrowia”
          • I miejsce w konkursie „Zapal się do zdrowia”

          • Stanisław Dudzik, uczeń czwartej klasy w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, zajął  I  miejsce w konkursie plastycznym z zakresu programu edukacji antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. 

            Konkurs został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Limanowej przy współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu Filia w Limanowej .

            W dniu 10 czerwca 2022r. w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu - Filia w Limanowej odbyło się wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych uczestników. Zadaniem uczestników było stworzenie plakatu pod hasłem przewodnim „Zapal się do zdrowia”.

            Celem konkursu było ukształtowanie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia przed dymem tytoniowym oraz uświadomienie korzyści wynikających ze zdrowego, aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, pokazanie skutków palenia papierosów, atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

                                                                                                                             Bożena Dudzik

        • Komiks na lekcjach historii?
          • Komiks na lekcjach historii?

          • Taki sposób przekazywania wiedzy wypróbowaliśmy na lekcjach historii w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Historia mojej Ojczyzny – odkrywam, ,wiem, przekazuję dalej”. Lekcja w czasie której uczniowie mieli przygotować komiks opowiadający o początkach państwa polskiego i dynastii Piastów stał się kolejną metodą nauczania, której celem było zapamiętanie najważniejszych dat i wydarzeń. Uczniowie byli zaangażowani w tworzenie ilustracji i opisów. Po zakończonej pracy, chętni pokazali nam wszystkim efekty swojej pracy.

             

            Anna Stanisławska

        • Rok Ignacego Łukasiewicza
          • Rok Ignacego Łukasiewicza

          • Kolejnym z bohaterów 2022 roku jest Ignacy Łukasiewicz. Postać niezwykła – polski farmaceuta, przedsiębiorca, wynalazca lampy naftowej. W tym roku przypada jego 200 rocznica urodzin. Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji historii mogli poznać życiorys i dokonania Łukasiewicza – stało się to też dzięki współpracy z Oddziałem komunikacji marketingowej Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.  Ignacy Łukasiewicz urodził się w 1822 roku w Zadusznikach. Był wielkim Polakiem, przemysłowcem, wynalazcą  i założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej w Bóbrce koło Krosna. Materiały dostępne na stronie Urzędu  pozwoliły na przeprowadzenie ciekawych lekcji. Uczniowie zainspirowani postacią Łukasiewicza stworzyli prace plastyczne upamiętniając jego postać.

             

            Anna Stanisławska

        • Konkursy historyczne
          • Konkursy historyczne

          • Nasi uczniowie brali udział w kilku konkursach historycznych. Była to okazja do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. Odnieśli też sporo sukcesów: Stanisław Dudzik z kl. IV został Laureatem w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Przywrócić głoś Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii - Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości w roku szkolnym 2021/2022, Emilia Stanisławska z kl. III  dostała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród” -  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Anna Potaczek i Karolina  Wadyl z kl. VII próbowały swoich sił w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II”, gdzie pięknie reprezentowały w nagraniu naszą szkołę. Gabriela Szynalik i Piotr Dudzik z kl. VIII zmierzyli się z pytaniami w Małopolskim Konkursie Historycznym i niewiele zabrakło aby przejść do etapu rejonowego. Swoje prace na konkursy przygotowali też Michał Dudzik z kl. II b, Stanisław Dudzik z kl. IV,  Olimpia Chorągwicka, Gabriela Szynalik, Jakub Dziedzina, Piotr Dudzik, Paweł Stożek i Hubert Pulka z kl. VIII. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

             

            Anna Stanisławska

        • Uczniowie upamiętnili postać Wandy Rutkiewicz
          • Uczniowie upamiętnili postać Wandy Rutkiewicz

          • Rok 2022 ma wielu patronów – o czym przypomina w naszej szkole gazetka przygotowana przez  Panią Elżbietę Kubik, zajmującą się naszą szkolną biblioteką. Na lekcjach historii również staramy się poznać przynajmniej niektórych z tegorocznych patronów. Jedną z nich jest wybitna polska himalaistka – Wanda Rutkiewicz. W bieżącym roku mija 30 lat od jej śmierci. Rutkiewicz jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka została zdobywczynią najwyższej góry świata Mount Everest. Była też pierwszą kobietą na K2. Jej życie i dokonania stały się inspiracją do zaprojektowania liter, które utworzyły jej imię i nazwisko. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem jej wielkiej odwagi i determinacji. W. Rutkiewicz jest wzorem konsekwentnego dążenia do celu i spełniania swoich marzeń.

             Elżbieta Kubik

            Anna Stanisławska

        • Wyróżnienia w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”
          • Wyróżnienia w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”

          • W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie przeprowadzono etap wojewódzki Konkursu Czytelniczo-Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”. Była to piąta edycja dotycząca Ziemi Zagórzańskiej. Wyróżnienia otrzymały: Joanna Chorągwicka (IV), Anna Foltyńska (IV), Alicja Kucharczyk (II b), Oliwia Kuczaik (II b),  Nikola Michalczewska (VIII), Martyna Michór (VII), Anna Plechowicz (III), Jessica Potaczek (VII) oraz Anna Stożek (VII). W komisjach pracowały dyrektor Janina Flig oraz Małgorzata Dudzik i Agata Górska.

                                                                                                                      Monika Antosz-Grodzicka

        • Samolot Staszka zachwycił jurorów!
          • Samolot Staszka zachwycił jurorów!

          • Stanisław Dudzik uczeń klasy czwartej został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii. Jurorzy docenili jego pracę modelarską upamiętniającą postać generała brygady pilota Stanisława Skalskiego - jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię. 

            Oprócz postaci Stanisława Skalskiego konkurs, rozgrywany w kilku kategoriach, upamiętniał też postać gen. bryg. Józefa Kustronia w 130. rocznicę urodzin oraz o. Maksymiliana Marii Kolbego w 80. rocznicę śmierci męczeńskiej. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Współorganizatorami byli: 21. Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. Mieczysława Boruty – Spiechowicza z Rzeszowa, 1. Regionalny Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Kraków – Balice im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, Aeroklub Nowy Targ, Aeroklub Podhalański Nowy Sącz.
            Konkurs został objęty  Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
            Andrzeja Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości.  Co roku konkurs ten cieszy się ogromny zainteresowaniem w kraju, ale także wśród Polonii rozsianej na całym świecie. W tegorocznej edycji jurorzy otrzymali 617 prac we wszystkich kategoriach. 

            3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu odbyła się Gala finałowa tego konkursu, w której jako zwycięzca uczestniczył uczeń Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce. Jego praca zachwyciła jurorów tego konkursu, dając mu tym samym zaszczytny tytuł Laureata i nagrody. 

            Anna Stanisławska 

        • Warsztaty z Agnieszką Król
          • Warsztaty z Agnieszką Król

          • 2 czerwca Agnieszka Król z Fundacji Państwa i Prawa z Nowego Sącza przeprowadziła warsztaty w kl. IV-VII. Tematem zajęć było poszukiwanie motywacji do nauki i podejmowania różnych wyzwań; stosowanie nieszablonowych rozwiązań i kształtowanie kreatywności, a także świadomy wybór dalszej ścieżki kształcenia i budowa kariery zawodowej w przyszłości. Jak podkreślała prowadząca, zasadnicze znaczenie ma rozpoznanie swoich umiejętności i mocnych stron już w szkole podstawowej.

                                                                                                                       Monika Antosz-Grodzicka

        • Gra terenowa dla klas starszych z okazji Dnia Dziecka
          • Gra terenowa dla klas starszych z okazji Dnia Dziecka

          • Łamańce językowe, łamigłówki matematyczne, angielskie słówka na platformie Insta.Ling, uzupełnianie formularzy w sekretariacie, korzystanie z katalogu bibliotecznego, ćwiczenia sprawnościowe – takie i inne zadania czekały na uczestników gry terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka dla klas starszych. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się grupa „Win Team” w składzie: Beata Babuśka, Izabela Dudzik, Patryk Dudzik, Jakub Dziedzina, Katarzyna Kuczaj, Mateusz Lupa i Bartłomiej Malec. Kolejne miejsca zajęły drużyny „Kaczki” oraz „Zjednoczone Emiraty Bydgoskie”. Na zakończenie poszczególne zespoły prezentowały lekcyjne skecze. Rada Rodziców częstowała wszystkich lodami.

                                                                                                           Monika Antosz-Grodzicka

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Dzień Dziecka 2022 dostarczył uczniom klas młodszych niesamowitych wrażeń i emocji. Podczas świętowania w Porębie Wielkiej, na terenie ośrodka Wczasów Dziecięcych, nasi uczniowie mogli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem: ścianką wspinaczkową. Każdy bez wyjątku chciał spróbować swoich sił w tym przedsięwzięciu i prawie każdemu udało się dotrzeć na sam szczyt. Pogoda dopisała i oprócz ścianki dzieci brały udział w różnorodnych zabawach ruchowych i grach rywalizacyjnych. Było bardzo gwarno, wesoło i kolorowo, a nawet naukowo, bo w międzyczasie dzieci zwiedziły ośrodek edukacyjny GPN, w którym oglądały ciekawy film przyrodniczy, a najmłodsi obejrzeli piękną ekspozycję przyrodniczą.  To był wyjątkowo udany dzień!

            Sabina Duijn

        • "Poznaj Polskę" - Wycieczka klas 1 - 3 do Krakowa
          • "Poznaj Polskę" - Wycieczka klas 1 - 3 do Krakowa

          •  

            30 maja 22r. uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawców wyruszyli na  wycieczkę do Krakowa, w ramach projektu Poznaj Polskę.

            Pierwszym punktem programu były zajęcia w Pałacu Krzysztofory, który jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Podczas warsztatów uczniowie poznali legendy związane z miastem: O Smoku Wawelskim, Panu Twardowskim oraz o skarbach krzysztoforskich.

            Kolejnym punktem był spacer po Rynku krakowskim i obejrzenie pomnika Adama Mickiewicza, Sukiennic, Kościoła Mariackiego i ......a następnie przejście na  Dziedziniec arkadowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam dzieci miały możliwość zobaczenia grającego zegara z  pochodem postaci historycznych i towarzyszący mu motyw muzyczny z instrumentalną wersję pieśni akademickiej Gaudeamus Igitur. W orszaku poruszają się figury osób związanych z dziejami Akademii Krakowskiej: pedel, królowa Jadwiga, król Władysław Jagiełło, św. Jan z Kęt, Hugon Kołłataj i rektor Stanisław ze Skalbmierza. 

            Ostatnią atrakcją był spacer po Ogrodzie Botanicznym, w którym można było zachwycać się feerią kolorów i zapachów.

            Wycieczka dała nam wiele radości i  zastrzyk wiedzy. Była  dużym przeżyciem dla tych  dzieci. Wyjazd  okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też  lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła  w łatwy i ciekaw sposób przyswoić  wiele informacji o Krakowie. Odpoczywając i bawiąc się, można także wzbogacać swoją wiedzę.

            Aneta Miąsik

        • Dzień Mamy
          • Dzień Mamy

          • Podczas uroczystości z okazji Dzień Matki uczniowie klasy 2a wystąpili z krótkim montażem słowno-muzycznym. W prostych słowach wierszy wyrazili wdzięczność swoim mamom za ich  miłość i codzienną troskę. Wyśpiewali moc życzeń i marzeń, które mają się spełniać każdego dnia, bez przerwy. Mamy zostały obdarowane całusami, laurkami oraz doniczkowymi roślinkami, samodzielnie zasadzonymi przez dzieci. Na koniec wszystkich czekała kwiatowa niespodzianka – pływające, papierowe kwiaty, które rozwijały swoje płatki dla ukochanych mam. Cała uroczystość przebiegła w miłej, radosnej atmosferze, pośród barwnych, bibułowych kwiatów, które uśmiechały się ze wszystkich ścian do mam i dzieci.

            Sabina Duijn

            Dzień Mamy i Taty w klasie 4

            Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 31 maja w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie przygotowali scenki w języku angielskim. Następnie rodzice wysłuchali piosenek , po których uczniowie grający na instrumentach zaprezentowali przygotowane utwory. Na koniec, po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze oraz  była okazją do integracji zespołu klasowego.

                                                                                                                                  Bożena Dudzik

            31 maja piątoklasiści zaprosili mamy na wyjątkową uroczystość. Z okazji ich święta zaprezentowali skecze kabaretowe, wiersze i piosenki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

    • Logowanie