• Wyróżnienia w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”
          • Wyróżnienia w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”

          • W Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie przeprowadzono etap wojewódzki Konkursu Czytelniczo-Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej „Góralskie cytanie”. Była to piąta edycja dotycząca Ziemi Zagórzańskiej. Wyróżnienia otrzymały: Joanna Chorągwicka (IV), Anna Foltyńska (IV), Alicja Kucharczyk (II b), Oliwia Kuczaik (II b),  Nikola Michalczewska (VIII), Martyna Michór (VII), Anna Plechowicz (III), Jessica Potaczek (VII) oraz Anna Stożek (VII). W komisjach pracowały dyrektor Janina Flig oraz Małgorzata Dudzik i Agata Górska.

                                                                                                                      Monika Antosz-Grodzicka

        • Warsztaty z Agnieszką Król
          • Warsztaty z Agnieszką Król

          • 2 czerwca Agnieszka Król z Fundacji Państwa i Prawa z Nowego Sącza przeprowadziła warsztaty w kl. IV-VII. Tematem zajęć było poszukiwanie motywacji do nauki i podejmowania różnych wyzwań; stosowanie nieszablonowych rozwiązań i kształtowanie kreatywności, a także świadomy wybór dalszej ścieżki kształcenia i budowa kariery zawodowej w przyszłości. Jak podkreślała prowadząca, zasadnicze znaczenie ma rozpoznanie swoich umiejętności i mocnych stron już w szkole podstawowej.

                                                                                                                       Monika Antosz-Grodzicka

        • Gra terenowa dla klas starszych z okazji Dnia Dziecka
          • Gra terenowa dla klas starszych z okazji Dnia Dziecka

          • Łamańce językowe, łamigłówki matematyczne, angielskie słówka na platformie Insta.Ling, uzupełnianie formularzy w sekretariacie, korzystanie z katalogu bibliotecznego, ćwiczenia sprawnościowe – takie i inne zadania czekały na uczestników gry terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka dla klas starszych. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się grupa „Win Team” w składzie: Beata Babuśka, Izabela Dudzik, Patryk Dudzik, Jakub Dziedzina, Katarzyna Kuczaj, Mateusz Lupa i Bartłomiej Malec. Kolejne miejsca zajęły drużyny „Kaczki” oraz „Zjednoczone Emiraty Bydgoskie”. Na zakończenie poszczególne zespoły prezentowały lekcyjne skecze. Rada Rodziców częstowała wszystkich lodami.

                                                                                                           Monika Antosz-Grodzicka

        • Sukces Macieja Mytycha i Pawła Stożka w konkursie „Zawód nie zawodzi”
          • Sukces Macieja Mytycha i Pawła Stożka w konkursie „Zawód nie zawodzi”

          • 27 maja w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej przeprowadzono finał II edycji konkursu „Zawód nie zawodzi - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych”. Uczniowie klas siódmych i ósmych rywalizowali przez kilka miesięcy. Naszą szkołę reprezentowało osiem osób. Sukces osiągnęli Maciej Mytych i Paweł Stożek, którzy w obszarze elektroenergetycznym zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

                                                                                                           Monika Antosz-Grodzicka

        • Egzamin ósmoklasisty
          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 24-26 maja ósmoklasiści przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu. Podczas polonistycznej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności z wielu obszarów. Odpowiadali na pytania odnoszące się do fragmentu i całości „Zemsty” Aleksandra Fredry. Musieli również wykazać się znajomością innych lektur obowiązkowych. Tematem przewodnim kolejnych zadań była przyjaźń. Motyw ten pojawił się również w rozprawce. Zdający mogli także wybrać opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury. W arkuszu matematycznym pojawiły się zadania zamknięte i otwarte. Wśród zadań zamkniętych znalazły się zagadnienia ze statystyki i prawdopodobieństwa, geometrii i działań na potęgach. Zadania otwarte dotyczyły m.in. obliczania prędkości oraz geometrii przestrzennej. Natomiast podczas egzaminu z języka angielskiego uczniowie odpowiadali na pytania na podstawie słuchanego tekstu. Pisali również e-mail do kolegi z Anglii o zepsutym telefonie.  

            Monika Antosz-Grodzicka

    • Logowanie